Чому можуть навчитися один в одного батьки і діти?

Батьки і діти часто опиняються по різні боки барикад з-за розбіжностей з того чи іншого приводу. На жаль, вони рідко замислюються про те, що можуть багато чому навчитися один в одного. Так-так, і «безнадійно відстали» батьки, і невиправні максималісти-діти можуть стати прикладом або порадником.

Так чому ж різні покоління можуть навчити одне одного? На стороні батьків досвід та життєва мудрість. Вони рідко рубають з плеча, адже вже навчилися жити за законом: «сім разів відміряй, один раз відріж». Цього часто не вистачає дітям. Молоді люди, як правило, здійснюють вчинки, а вже потім думають про наслідки. Іноді ті самі наслідки застали їх зненацька, ставлять у тупикове становище. Якби молодь навчилася тверезо оцінювати дійсність, то мала б багатьох проблем. Також у батьків слід повчитися жити спокійно, цінувати кожен момент, адже життя у нас одна.

Старшому поколінню варто повчитися у молодших рішучості. Розсудливим батькам її іноді не вистачає. Також молодь може навчити бути більш гнучким у думках традиціях, підлаштовувати їх під ті чи інші умови. Я вважаю, що в наш час це дуже важливо. Молодь більш відкрита змінам, старшим цього часто не вистачає. Також батькам треба б взяти від молодого покоління трохи безпосередності.

Сказане можна доповнити аргументами з літератури. Миколі Болконскому з роману-епопеї Л. Н. Толстого «Війна і мир» варто було б повчитися у своїх дітей бути м’якше. Якщо б він уважніше придивився до княжни Мар’ї, можливо, почав би поступатися іншим, коли це дійсно потрібно. У той же час Марія могла б навчитися у батька відстоювати свою думку. Андрій Болконський після Аустерліца міг би багатьом відкрити очі на істинний сенс життя, повчитися у нього варто було б навіть старшим.

Герої твору Л. Н. Толстого доводять, що батьки і діти могли б багато чого навчитися один в одного, якби вміли визнавати свої недоліки і помічати гідності інших.

Віка Люберецкая з роману Б. Васильєва «Завтра буде війна» була дуже схожа на батька, характером. Як і він, дівчинка не відмовлялася від своїх поглядів навіть під тиском Валендры. Героїня була хорошим другом, хоч пускала в свою душу далеко не всіх. Наприкінці роману проявляється ще одна позитивна якість героїні – вона не вміє зраджувати близьких. То що, вона вчинила самогубство, схвалити, звичайно, важко, але такої вірності варто було б повчитися багатьом дорослим.

Цей приклад, як і попередній, показує, що батьки і діти повинні відзначати для себе кращі якості один одного і виховувати їх у собі.

Роздуми над поставленим питанням можна завершити наступним висновком: якщо діти будуть спостерігати за батьками, а батьки за дітьми, вони зможуть виховати в собі найкращі якості і уникнути безлічі проблем.