Гоголя Шинель – читаємо короткий зміст: рік написання, головні герої та історія створення

У 1842 році Микола Васильович Гоголь написав невеликий твір «Шинель», яким завершив цикл своїх «Петербурзьких повістей». Дата першої публікації — 1843 рік. У повісті ведеться розповідь про життя і смерті «маленької людини», доля якого так схожа на мільйони інших нещасних доль жителів Росії дев’ятнадцятого століття.

Головна сюжетна лінія

Історія створення твору і хто його головні герої. На початку 30-х років 19 століття Гоголь почув гумористичний розповідь про страждання бідного чиновника, який мріяв про дорогу рушницю, довго копившем на нього і раптово помер від горя після його втрати.

Ці події і стали основою для створення повісті. «Шинель» жанр має комічно-сентиментальної повісті про сірої, позбавленою радості життя простих петербурзьких чиновників. Викладемо короткий зміст.

Перша частина. Знайомство з головним персонажем

Оповідання починається зі дані про народження і оригінальному наречення імені головного героя. Мати, після декількох запропонованих чудернацьких імен з святок, вирішила дати новонародженому ім’я його батька Акакій Акакійович Башмачкіна. Далі автор докладно описує ким був герой, чим займався в житті: був небагатий, служив титулярним радником, в обов’язки якого входило ретельне переписування паперів.

Свою одноманітну роботу Башмачкіна любив, виконував старанно і з іншого заняття для себе не бажав. Жив від зарплати до зарплати, маючи мізерний прожиток і найнеобхідніші для життя речі.

Важливо! Башмачкіна був дуже скромним і доброю людиною. Молоді товариші по службі ніколи не рахувалися з ним, навіть більше того – всіляко над ним знущалися. Але це не могло порушити душевного спокою головного героя, він ніколи не реагував на образи, а тихо продовжував свою роботу.