Чим відрізняється страх від боягузтва?

Страх – це боязнь людини, емоція, яка виникає у важкій ситуації, але її можна перебороти. У людини може бути багато страхів. Наприклад, страх потонути, страх знаходитися на висоті або в натовпі людей. Але, все-таки, людина може перебороти страх і більше він його не зазнає, якщо така стресова ситуація повториться.

Боягузтво – це трохи інша емоція. Боягузливий людина замикається в собі і не робить спроб, щоб щось змінити. Від боягузтва важче позбутися, ніж від страху. Людина, яка чогось боїться, не обов’язково боягуз. Боягуз не зможе змінити себе і залишиться в такому амплуа в очах інших людей.

Відмінність страху від боягузтва пояснюється в літературних працях. Письменники передають характерні риси для таких героїв, а також наслідки такої поведінки.

Протиставленнями цих якостей характеру є герої роману «Капітанська дочка». Петро Гриньов, який викликав на дуель Швабрина, кривдника своєї коханої і зумів відмовити самому Пугачова. Він відчував страх. Він розумів, що дуель може закінчити його життя, що відмова Пугачову теж міг закінчитися для нього плачевно, але він переборює свій страх і здійснює вчинки по своїй честі і стає справжнім героєм.

В протилежність йому – Швабрин, який є втіленням боягузтва. Він настільки боявся за своє життя, що здійснив низький вчинок – перейшов на бік ворога. На таку людину не можна сподіватися, адже якщо у нього в житті виникне подібна ситуація, він зрадить кого завгодно, заради свого блага, як він і зробив у романі.

Великий роман-епопея «Війна і мир» є воістину кладезью типажів. Приклад прояву страху – Андрій Болконський. Він, як і всі, боявся йти в бій, всі боялися за своє життя. Але він не тільки переміг страх, але і вчив цьому солдатів.

Боязким людиною в бою виявився командир батареї Жерков. Він тільки удавав вигляд, що турбується за долю своїх солдатів. Під час бою він ховався і всіляко відтягував час, щоб повернутися до них на полі бою.

Підводячи підсумок, хочеться відзначити, що дійсно, є відмінність між страхом і боягузтвом. Страх – переборний, а боягузтво – набута риса характеру, яка заковує людини в самому собі і він живе емоціями, ніяк не намагаючись з ними боротися. Для боязкого людини простіше вчинити не по честі, ніж змінити себе.