Можна назвати собаку самим вірним другом?

Людство не уявляє свого життя без домашніх вихованців. Першим тваринам, якого приручили люди, є собака. І ось вже більше двох тисяч років собака і людина нероздільні. Ці тварини приносять величезну користь сьогодні. Вони можуть шукати злочинців, допомагають у соціалізації дітей з особливостями розвитку, є поводирями сліпих людей. Їх люблять за відданість. Навіть Бернард Шоу колись зауважив, що «чим більше я пізнаю людей, тим більше я люблю собак». Це тварина не обдурить і не зрадить. Воно може стати найвірнішим другом. Ідеалом вірності і відданості є пес Хатіко з однойменного фільму, котрий чекав свого господаря, який назавжди пішов.

У російській і зарубіжній літературі письменники приділяли особливу увагу собакам. Іван Іванович з повісті Р. Н. Троепольского Білий Бім Чорне вухо» любив свого пса, брав його з собою на полювання. Прийшла біда – Іван Іванович лягає в лікарню через осколка в серці, а пса чоловік віддає сусідці. Бім тікає від нової господині і вирушає на пошуки свого Івана Івановича. Ось це і є сама справжня відданість тварини. Шкода, що люди не володіють такими чудовими якостями.

Собаки не можуть легко знайти собі заміну. Вони прив’язуються до однієї людини раз і назавжди. Бім побачив багато людей і не всі з них бажали йому добра. Р. Н. Троепольскій показує жорсткість людини по відношенню до тварин, що немає страшнішого звіра, ніж двоноге істота. Івану Івановичу вже не судилося зустрітися з Бімом: пес помер. Він дряпав всю ніч двері вольєра, але йому не відкрили. На жаль, люди по своїй натурі дуже егоїстичні і для них в смерті тварини немає нічого особливого. Це дуже пригнічує.

Щаслива історія відданості описана в оповіданні Чехова «Каштанка». Собака втратила господаря, знайшла нових друзів і навіть звикла до них. Але одного разу, виступаючи в цирку, вона побачила свого колишнього господаря і побігла до нього. Собака виявилася самим вірним другом. Ця історія змушує замислитися про життєві цінності, адже тварини не вміють брехати. Вірність і відданість братів наших менших – це дивовижний феномен, яким, на жаль, не володіють всі люди.

Я вважаю, що немає одного преданней, ніж собака. Дружба між людьми може вийти з ладу із-за зради або непорозуміння. А собака ніколи не зрадить свого господаря, щоб не трапилося. Як сказав В. Ільф: «Собака так віддана, що навіть не віриш в те, що людина заслуговує такої любові».