Що таке милосердя?

Часто ми звертаємося до милосердя. Мені не раз доводилося чути, що милосердя – це найкраща та гуманна риса характеру. Прикладом милосердя для мене є Мати Тереза, яка присвятила все своє життя турботі про потребуючих. Я розумію милосердя як якість, завдяки якому кожен вчинок людини розуміється правильно, коли інтереси близького ставляться вище власних, коли хочеш безоплатно допомагати тим, у кого складна життєва ситуація. Для мене милосердя одно великодушності. Коли людина може ставитися до інших поблажливо і бути уважним до людей. Були приклади милосердя в російській літературі?

У Распутіна у творі «Уроки французького» Лідія Михайлівна – приклад милосердя. Жінка заради допомоги своєму учневі переступає всі педагогічні принципи і починає грати з ним на гроші. Вона не робить це заради розваг. Вчителька допомагає своєму учневі матеріально, тому що вона розуміє, як складно вижити дитині без коштів. Крім цього, учень розвивається і духовно. Лідія Михайлівна веде зі своїм учнем бесіди не тільки про французькою мовою, але про життя, вчить його доброті і милосердю. За це учень буде вдячний їй все життя. Коли вчителька втрачає своє місце в школі, вона не засмучується, бо вона робила добру справу милосердя і бажання допомогти.

У «Долі людини» м.шолохова поняття милосердя займає центральну позицію. Андрій Соколов втратив на війні все і залишився абсолютно один. Навіть в такий складний період життя у нього знайшовся час для милосердя. Він побачив маленького хлопчика-сироту і вирішив узяти його до себе. Андрій збрехав малюкові, що є його батьком. Милосердя зробило дитини найщасливішою людиною на Землі. Головний герой розуміє, як доведеться Іванкові, якщо він залишиться один. Навіть у найскладніший час у людини повинно бути почуття милосердя, бо воно зможе зробити її простіше.

Наташа Ростова – ще один приклад милосердя. Вона віддає частину свого посагу чужим людям тільки тому, що вона розуміє, що іншим людям воно потрібніше. Як багато людей зараз готові розлучитися з близькими і дорогими речами на користь інших? Мені здається, що таких мало. Матеріальне благополуччя ніщо в порівнянні з допомогою нужденним.

Милосердя для мене – це така якість, коли людина готова віддати останнє, щоб допомогти іншій людині. Коли нічого не важливо, крім інших людей і їх благополуччя. Мені здається, що тільки глибоко гуманні люди можуть бути милосердними, щоб безоплатно допомагати тим, хто цього потребує. Люди, які допомагають іншим з почуття власного боргу, гідні поваги. Навіть якщо заради милосердя треба від чогось відмовитися, то ця жертва виправдана.