Чи згодні Ви з твердженням Бальзака: «Сміливця страх може зробити боязким, але нерішучим він додає відвагу»?

Боязкість – це непогана якість характеру, його можна порівняти з сором’язливістю чи збентеженням. Сміливість у поєднання з боязкістю перед страхом додає особливого шарму людині: йдучи на сміливий вчинок, боязкість надає невелике, але приємне хвилювання, якийсь трепет.

Що стосується нерішучої людини, страх додає його характер і душу – відвагу. Відвагу можна порівняти зі сміливістю, мужністю і в деякій мірі гордістю.

Боягуз, який вперше намагається перебороти свої страхи, відчує відвагу, повільно розсипається по його тілу. Як ніби відкривається друге дихання і хочеться зробити все більше добрих справ і покінчити з почуттям страху назавжди.

Про боязких і сміливих людей написано багато оповідань та знято багато фільмів. Таких персонажів легко порівняти, коли вони обидва фігурують в одному творі, коли їх вчинки контрастують. Почуття відваги прийшло до Тарасу Бульбі, коли він не побоявся і вийшов на площу, де били його сина, доводячи муками до смерті. Його не злякало прийти до ворогів, відгукнутися синові. Також постійне почуття відваги не йшло з душі Остапа, з цієї повісті. Він присвятив своє життя козацтва, був вірний своєму серцю і відважно воював.

Таким чином, почуття відваги допомагало їм хоробро битися і навіть не замислюватися про зраду. Вони обидва не знали, що таке страх і були мужніми героями.

Доблесть прийшла до нерішучому Андрію Соколову з повісті Шолохова «Доля людини». Це епізод, коли він опинився в полоні для смертників. В один з найважчих вечорів висновок, Андрія викликав до себе комендант і запропонував випити за перемогу фашистів. Соколов відмовився. Але коли Мюллер пропонує йому підняти склянку за його швидку смерть, він погоджується, випиває до дна і не закушує. Сміливий і доблесний вчинок оцінили по достоїнству. Прийшла до Андрія доблесть в останній момент, він зміг зважитися на сміливу витівку, показавши себе як сильна людина.

Таким чином, із затвердженням О. Де Бальзака я згоден. Хочеться, щоб наше суспільство надходило з цього вислову і ставало все менше трусів. Адже такі якості, як доблесть і відвага допомагають людям боротися з їхніми страхами. Переборовши себе один раз і отримавши справжнє задоволення від доброї справи, захочеться так робити завжди. Хороші вчинки завжди винагороджуються, але найважливіша нагорода – бути людиною честі, не боятися перешкод і небезпек, долати їх, незважаючи на боязкість.