Аналіз вірша Твардовського «Урожай»

Дитинство А. Т. Твардовського проходило в одному з хуторів Смоленської губернії. Сім’я маленького Сашка не могла похвалитися багатствами. Батько хлопчаки, працюючи ковалем, зміг накопичити грошові кошти та придбати невеликий шматочок землі. Поет запам’ятав її скупий, незавидною і навіть кислою. Проте, не дивлячись на це, навіть така земля могла приносити для сім’ї урожай. Батьки доклали всі зусилля і навчили свого сина любити і поважати працю. Знаючи на собі, Твардовський розумів, що ж таке робота за землі.

У віршованих роботах з раннього творчості автора можна знайти відмінні римовані рядки під назвою «Урожай». Автор наслідує ліриці Єсеніна і Некрасова, однак, не копіюючи прочитані фрази, а додаючи свою неповторну манеру.

Про що вірш? Звичайно ж, про працю! Автор описує роботу селянина, який знаходиться в полі з раннього ранку і до пізнього вечора. І проробляється їм робота приносить задоволення. Звичайно, праця на землі кропітка і тяжкий. Однак все це не можна порівняти з тими відчуттями, коли, зрештою, бачиш багаті плоди своїх старань.

Поет описує свого героя, який обливається жарким потім. Це підтверджує, як йому важко працювати на полі, в спекотний і сонячний день. Але, це не страшно! Адже бажання виконати потрібну і важливу роботу набагато сильніше.

Після прибирання зерна, його переробка починається! Ще одне з нелегких завдань! І ліричний герой приймає його з позитивним настроєм, з бажанням якнайшвидшого його виконання.

Закінчення вірша «Урожай» виправдовує всі старання звичайного селянина. Тепер він може спостерігати за виконаною роботою і насолоджуватися вирощеними і зібраними плодами.