Дванадцятий подвиг Геракла – Золоті яблука гесперід – короткий зміст для читацького щоденника

Дата створення: -.

Жанр: міф.

Тема: -.

Ідея: -.

Проблематика. -.

Основні герої: Геракл, Антей, Атлас.

Сюжет. Синові Зевса належало зробити заключний подвиг. Це завдання стало найважчим і практично нездійсненним. Геракл повинен був знайти сад Гесперід і викрасти три золоті яблука. Сад охороняв дракон, титан Атлас і його дочки Гесперіди.

Геракл довго бродив по всім відомою стародавнім грекам областях Європи й Азії. Ніхто не міг вказати йому дорогу до саду Гесперід. Нарешті, на півночі біля річки Ерідан він зустрів німф, які порадили герою вивідати таємницю морського бога Нерея. Син Зевса дочекався, коли Нерей вийде на берег і кинувся на нього. Сутичка з богом була дуже важкою. Нерей володів здатністю приймати будь-який вигляд. Але це не допомогло йому вирватися з потужних рук Геракла. Вибившись з сил, Нерей розповів йому, як знайти дорогу до заповітного саду.

У Лівії син Зевса зіткнувся з Антеєм, сином Геї і Посейдона. Цей велетень примушував всіх проходять повз нього вступати в боротьбу і, незмінно перемагаючи, вбивав їх. У Антея був свій секрет. Торкаючись землі, він відновлював свої сили за допомогою матері Геї. Геракл не здогадувався про це і сміливо вступив у боротьбу. Герой вжив всі свої сили, але Антей був невтомний. Тільки коли син Зевса підняв велетня над землею, він відчув, що його супротивник слабшає. Геракл з легкістю задушив Антея.

В Єгипті Зевса чекало ще одне випробування. Там правил безжалісний цар Бусіріс. Коли в країні довго тривав неврожай. Кіпрський старець передбачив, що цар позбавиться від біди, якщо буде відправляти на страту всіх чужинців. Віщуна стратили першим. Геракла чекала та ж доля, але пов’язаний герой порвав пута і вбив царя разом із сином.

Пройшовши ще через цілий ряд випробувань, Геракл добрався до Атласу. Він щиросердно попросив у титану яблука. Атлас давно хотів позбутися своєї ноші. Він звалив на Геракла небозвід і пішов у сад. Тільки з допомогою Афіни син Зевса зміг витримати жахливу тяжкість. Атлас заявив, що може сам віднести яблука до Еврісфея, лише б Геракл почекав ще трохи. Син Зевса розгадав хитрість. Він погодився, але попередив, що повинен виготовити собі яку-небудь підстилку на плечі. Атлас повірив і знову звалив на себе тягар. Хитромудрий герой попрощався з ним і відправився в зворотний шлях.

Цар повернув яблука Гераклові. Син Зевса подарував їх Афіні, а вона повернула плоди в саду Гесперід. Могутній герой отримав довгоочікувану свободу.

Відгук про твір. Останній подвиг став гідним завершенням служби Геракла. Цього разу йому довелося використовувати всі свої найкращі якості (силу, витривалість, хитрість) і боротися з самими могутніми супротивниками.