Жіночі образи в романі Шолохова «Піднята цілина»

Михайло Олександрович Шолохов – чудовий радянський письменник, з-під пера якого вийшло знамените творіння «Піднята цілина». Роман цікавий не тільки як художній твір, але і як відображення подій в країні на початку 20 століття.

Письменник пропонує нам цілу галерею різних образів. Герої роману, кожен зі своєю цікавою долею, проходять перед нашим уявним поглядом. Найбільшою значущістю користуються, звичайно, активісти: Семен Давидов, Андрій Разметнов, Макар Нагульнов. Але не менш яскраво і майстерно зображує Шолохов і жінок, пов’язаних з ними.

Почнемо з Марини, дружини Андрія Разметнова. Вона на 10 років старша за чоловіка. Коли Андрій повернувся з фронту, Марина вирішила заманити його до себе, запропонувавши перекрити дах. Андрій залишається в домі вдови Новочеркаського вахмістра ночувати і потім частенько заходить до неї в будинок. Марина, почавши відносини з Разметновым, ніби помолодшала на 20 років, вона починає цікавитися громадським життям і ходити на зібрання. Така поведінка просто зрозуміла: їй подобається спостерігати там за Андрієм. Та й жінка переживає, що він буде загравати з молодими бабами.

Марина віддає Разметнову одяг свого чоловіка, і той починає ходити по хутору чепуруном, хоча ці речі йому не зовсім підходять за розміром. В колгосп Марина вступати не хоче, правда, все ж таки робить це, а після виходить. У жінки є своя думка, і навіть вмовляння Андрія і його рішення піти з сім’ї не збивають Марину з наміченої мети. Силою забравши майно колгоспного зберігання Пояркова вчиняє задумане, але Андрія вона втрачає, він іде від жінки.

Цікавим у романі і образ Лушки, дружини Макара Нагульнова. Вона красива і чарівна. Не псують її зовнішність навіть ластовиння. Коли Давидов поселяється в їх будинку, Лушка постійно кокетує з ним. Семен просить подіяти на дружину, але Макар тільки відмахується. Мабуть, до такого її поведінці він давно звик. Хоча її публічні стогони Тимофія надає рваній, выселенному синові кулака, його, нарешті, виводять з себе.

Як пояснює Нагульнов Давидова, він сам дозволив Лушке так себе вести. Нехай гуляє, говорить Макар, лише б не принесла в подолі. Але от зв’язку з куркульським сином він їй не пробачить, так як вступає в нове життя і не хоче бути скомпрометований.

Лушка – баба вперта. Якщо що спаде їй в голову, від свого не відступить. Правда, найчастіше у всіх її проявах лежить звичайна практична вигода. Коли вона вирішила здобути Давидова, ходила розряджена і зухвалий. І все ж домоглася свого – спокусила Насіння. Але їх відносини далекі від чистою і піднесеної любові ,яка сталася у Давидова з Варею Харламової. Цей жіночий образ підкуповує своєю чистотою і невинністю. Автор порівнює його з зоренькой в погожий день.

Про її життя ми знаємо небагато. Дівчина була старшою дитиною у великій багатодітній сім’ї. Живеться їй несолодко, але вона не впадає у відчай. Варя рветься до знань, мріє вчитися. Дівчину на відміну від тієї ж Лушки відрізняє гордість, вона ні в кого не прийме допомоги, як би важко не було, якщо це яким-небудь чином може принизити.

Варя була рослої і большерукой, але в той же час красивим. Вона закохується в Насіння, червоніє і ніяковіє при зустрічах з ним. Але дивиться лагідно. Варя готова покірно й віддано чекати, коли Давидов зверне на неї увагу.

Мати хоче видати дівчину за нелюба. І це сватання змушує дівчину зважитися на вчинок: зізнатися Семену в почуттях. Виявляється, ця ніжна і тендітна натура має стрижень. Вона готова принести себе в жертву, її душа розривається і мучиться. І хоча шлюбу між героями не судилося статися, Давидов загинув, він все ж рятує дівчину. І дає їй надію.