Чи згодні ви з тим, що «яблуко від яблуні недалеко падає»?

Дуже важко суперечити народної мудрості, адже вони існують вже декілька століть. Якщо б народ помилявся, то прислів’я не переходили з уст в уста через багато поколінь. Я повністю згодна з тим, що «яблуко від яблуньки недалеко падає». Дітям дуже легко судити про їх батьків. Якщо дитина виріс хорошою і доброю людиною, який може співчувати і щиро ставитися до інших людей, то це заслуга його батьків. А якщо людина не дуже хороший, якщо він здійснює недобрі вчинки, ми побічно звинувачуємо батьків, тому що вони не прищепили потрібні якості своїй дитині в дитинстві.

Підтвердити свою думку мені б хотілося за допомогою літературних творів. Наталя Ростова-старша – прекрасна людина, вона добра та чуйна, ніколи не відмовляє в допомозі простим людям, незважаючи на своє аристократичне походження. Логічно припустити, що її дочка Наташа виросла такою ж людиною. У матері і дочки навіть імена однакові. Це говорить, що Наталя-старша прагнула виховати людину з найкращими моральними якостями.

Протилежний приклад я візьму теж з роману Л. Н. Толстого «Війна і мир». Мати і дочка Курагины – негідні люди, які звикли добиватися своєї мети будь-якими способами. Вони настільки егоїстичні, що навіть не передбачається можливість для Елен стати матір’ю. Ця жінка не гідна такого подарунка життя, адже вона не зможе виховати хорошу людину. Навіть якщо припустити, що Елен стала матір’ю, її дитина ніколи б не був схожий характером на Петю або Наташу Ростових. Для Толстого сім’я – це цілий світ, він не може бачити недостойних людей в ролі батьків.

Чому ж все-таки «яблуко від яблуні недалеко падає»? По-перше, зовні діти схожі на своїх батьків і близьких родичів. По-друге, діти несвідомо повторюють вчинки своїх батьків, цим самим виявляється зв’язок поколінь. Ми ростемо в сім’ї, бачимо, як будують взаємини батьки, а потім, коли ми здобудемо свою сім’ю, ми будемо чинити так само. Підтверджує цю думку ідеальна, на думку Толстого, сім’я П’єра Безухова і Наташі Ростової. У центрі цієї клітинки суспільства знаходиться П’єр, а Наташа служить її опорою. Завдання дівчини піклуватися про чоловіка, народжувати дітей і виховувати їх так само, як виховувала її мати. Союз цих людей гармонійний, адже вони живуть в розумінні і спогляданні.

Твори класичної літератури підтверджують, що «яблуко від яблуні недалеко падає». Звичайно, з кожного правила бувають винятки. Але життя і досвід показує, що діти схильні повторювати долю своїх батьків. Духовні якості батьків і дітей однакові адже в маленькому людину можна виховати будь-яку рису характеру, якщо показувати її на власному прикладі.