Як ви розумієте слова Коненкова: «Мрія завжди крылата — вона обганяє час»?

Мрія має крила. Вона підносить нас над буденним світом, переносить в далекі країни або іншу тимчасову епоху. Вона всемогутня, ширяє високо-високо, не знаючи перепон і обмежень. Всі наші мрії спрямовані в майбутнє. Поринаючи в солодкі мрії, ми представляємо, ким станемо через 10-15 років, чого доб’ємося, яких висот можна досягти.

Багато літературні твори показують таких персонажів, які ставлять перед собою мету-мрію і бачать її виконання, через не один рік і навіть не два. Так, наприклад, професор Преображенський, головний герой роману Михайла Булгакова «Собаче серце» мріяв створити нову людину, використовуючи біологічний матеріал тварини. Його бажання зробити внесок у світову медицину не миттєво, воно має під собою міцну основу, підкріплене величезною кількістю експериментів. Мрія прославитися кружляє голову Філіпу Пилиповичу, він бачить себе видатним вченим, успіхами якого захоплюються всі навколо. Дійсність же виявляється не такою вже й райдужною: Кульок не повноцінний, така людина не має право на життя. Професор нічого не залишається, як повернути назад пса Шарика. Але Преображенський не відмовляється від своїх намірів, від справи всього свого життя, він несеться в світ мрій і починає ставити нові досліди. Можливо, в недалекому майбутньому його ім’я буде відомо по всьому світу.

Небезпечна мрія Родіона Раскольникова, героя відомого роману Федора Михайловича Достоєвського «Злочин і покарання» також пов’язана з майбутнім. Молода людина бачить громадське пристрій не таким, яке воно є зараз, а правильним і ідеальним, без соціальної нерівності і засилля багатих людей над бідними. Молода людина вважає себе Наполеоном. Керувати людьми і зробити цей світ краще і чистіше – ось мрія, яка веде Раскольникова, вона окрилює його і змушує робити вчинки, за які треба тримати відповідь. Причому не колись там, у майбутньому, а саме зараз. Совість мучить молодої людини, вона розриває його на частини, не даючи спокійно жити. Його висока мрія, яка повинна була принести добробут всім людям, завела Родіона в такий глухий кут, з якого, здається, виходу немає. Вбивство старої лихварки Олени Іванівни не зможе вирішити всіх проблем, тепер це очевидно для Раскольникова. Як же він помилявся!

Таким чином, відомі слова Коненкова «Мрія завжди крылата – вона обганяє час» містять прописну істину про те, що всі наші бажання спрямовані в майбутнє: вони несуть благополуччя нам самим або всім навколо, але для його досягнення має пройти час. Але не слід скидати з рахунків і той факт, що мрія може завести в небезпечні лабіринт. І замість безхмарного майбутнього необхідно буде тримати відповідь за свої вчинки тут і зараз. А мрія загине, так і не розправивши крила.