Чи може театр зробити людину краще? (за пєсою Островського «Свої люди – поквитаємось!»)

Театр – це те місце, де люди, глядачі можуть знайти чіткі відповіді на важливі життєві питання. Безумовно, саме театр допомагає зробити людину краще. Постановки в театрі не тільки є гарною картинкою. Вони також допомагають людині задуматися про своє життя. Театр дозволяє глядачеві відчути героїв, перейняти їх особливості характеру. Глядач зможе відкрити в собі якісь приховані якості, про які він і не підозрював раніше.

На прикладі п’єси Олександра Миколайовича Островського «Свої люди – поквитаємось!» можна чітко простежити, як персонажі п’єси і самі глядачі змінюються в процесі постановки в театрі. П’єса дає відповіді на важливі життєві питання, які можуть хвилювати людей в сучасному суспільстві. У той час, коли була написана п’єса, на постановку її в театрі було накладено заборону. А сам Олександр Миколайович Островський опинився під жорстким наглядом з боку поліції. Драматург висміював купецький стан того часу. Він показав, як люди йдуть на все заради власної наживи. Вони зраджують близьких людей, не думають про інших. Персонажі п’єси вчать глядача того, як не треба вести себе по відношенню до інших людей.

Постановка комедії Островського мала приголомшливий успіх у театрах. Безсмертна комедія несе в собі розповідь про те, як багатий купець вирішує оголосити себе банкрутом, тим самим позбувшись від величезних боргів. Однак, на його хитрість є і ще велика хитрість. Купець стикається ще з великим обманом. Йому доводиться усвідомити всі свої гріхи після того, як його зраджує власна дочка і прикажчик. Островський вміло показує взаємини людей у сім’ї і не тільки.

Театр, безумовно, допомагає сформувати ті інтелектуальні та моральні якості, які так необхідні сучасній людині. П’єси Олександра Островського по сьогоднішній день цікаві глядачеві. Багато театри намагаються ставити п’єси драматурга. І вони, безсумнівно, користуються величезним успіхом у сучасному світі. Театр дає стимул розвитку творчих здібностей людей. А також він сприяє успіху при соціалізації суспільства. Глядач бачить персонажів п’єси на сцені і саме це допомагає сприймати їх не як вигаданих персонажів, а як справжніх людей. Це допомагає виховувати багато моральні якості так необхідні в сучасному суспільстві.

Театр грає важливу роль в житті людей. П’єси Островського завжди наповнені відповідями на багато важливих питань, що хвилюють людину. Театральне мистецтво виховує глядача, допомагає йому стати краще, вчитися на помилках героїв. Так, у п’єсі Островського «Свої люди – поквитаємось!» саме глядач, а не читач зможе краще зрозуміти задум постановки, так як він зможе наживо побачити всіх героїв комедії. Глядач може побачити їх особливості характеру і перенести щось у своє власне життя. Театральні постановки допомагають глядачеві отримати також і натхнення. Театр наповнений безліччю доль. Між актором і глядачем виникає невидимий зв’язок.