Як людина може змінити історію?

Людина, здатний змінити історію, повинен бути харизматичним, талановитим, цілеспрямованим, одержимим ідеєю, вольовим і вміє вловлювати настрій в суспільстві або створювати у нього потрібне йому настрій. Зазвичай сила чарівності такої особистості підпорядковує собі натовп. Так, зовні непривабливий Гітлер викликав захват публіки. Результатом був світовий катаклізм. Вищезазначеними якостями володіли Олександр Македонський, Чингісхан, Наполеон та інші особи, які вплинули на хід історії.

Реформи Петра змінили хід історичного розвитку Росії. Він спирався на сподвижників у своїй діяльності, заражав оточуючих своєю енергією і величезним бажанням перетворити Росію. Звичайно, він був харизматичний і дуже розумний, але, крім його чудових властивостей, для успіху підприємства йому необхідна була сприятлива історична обстановка. У даному випадку в Росії назріла необхідність змін, і «вікно в Європу» було прорубано.

Безумовно, змінив історію в. І. Ленін. Він усе життя присвятив цієї мети, роками вів підривну роботу в суспільній свідомості, сіяв зі своїми соратниками революційні настрої. І прийшов-таки до жаданої мети: відбулася соціалістична революція, зруйнована життя країни з її багатовіковим укладом, зруйновані життя мільйонів людей.

Людина, що зважився змінити історію, звалює на себе тяжкий тягар. Вирішувати долі мільйонів це величезна відповідальність. Одні діячі змінюють історію творчим шляхом перетворень. Наступні покоління зберігають про них вдячну пам’ять. Інші історичні особи залишають після себе сліди руйнування. Це завойовники і революціонери. Так, великий Наполеон, безсумнівно, вплинув на хід історії, але що він дав світові своїми війнами? Смерть, кров, страждання. Лідер французької революції Робесп’єр перетворив свою країну в криваву бійню. Чи можна бути щасливим, коли душа обтяжена такими кривавими подвигами? У підсумку доводиться за все розплачуватися. Самогубством покінчив життя Гітлер, в забутті на острові Ельба помер Наполеон, Робесп’єр закінчив життя під ножем гільйотини. Ленін помер у віці п’ятдесяти чотирьох років від розм’якшення тканин мозку. Такі уроки історії.