Твір-роздум за прислівям «За двома зайцями поженешся — жодного не зловиш»

Люди наділені такою якістю характеру, що хочуть отримати все і відразу. Саме такий сенс прислів’я – «За двома зайцями поженешся – жодного не зловиш». Прямий сенс цієї прислів’я такий: коли мисливець, побачив двох зайців, вирішив їх отримати, у нього нічого не вийшло, вони втекли в різні боки, а він залишився ні з чим. А ось переносне значення ми розберемо детальніше, щоб зрозуміти цю прислів’я та винести для себе урок життя.

Буває, що ти хочеш подружитися з двома людьми. Але, як ми вже знаємо, що всім не догодиш. Один з друзів буде постійно ревнувати, ти не зможете приділити йому весь свій час. Можна намагатися догодити всім, але нічого хорошого з цієї затії не вийде, в результаті ти залишишся один, а, можливо, твої друзі стануть дружити, але вже без тебе.

Була і в мене схожа ситуація, коли я зрозуміла суть цієї прислів’я в життя. Я дуже хотіла знайти собі заняття, щоб вільний час не пропало даремно. Вирішила ходити в музичну школу по класу фортепіано. Це не тільки освоєння творчого навичок, а й саморозвиток, прилучення до прекрасного. Заняття давалися мені важко, так як для якісного результату потрібно вкладати непосильна праця, а, саме, мінімум три години на день приділяти грі на фортепіано.

В музичній школі крім основного предмету були і додаткові: хор, сольфеджіо та музична література. Хор подобався мені більше всього. Вчитель подобався мій дзвінкий голос, який так легко потрапляв у ноти. І я вирішила записатися на окремий напрямок хору – естрадний вокал.

Часу на підготовку гри на фортепіано стало менше, оцінки погіршилися разом з посидючістю. Крім гри на музичному інструменті, мені потрібно було розспівуватися, брати нові октави і вчитися володіти своїм голосом повною мірою. Я не могла вибрати одне заняття, тому так і продовжувала поєднувати два. Мої успіхи у вокалі теж погіршилися, я не могла зібратися, не готувалася належним чином. І пішла з обох секцій. Недарма кажуть: «За двома зайцями поженешся – жодного не зловиш».

Краще вибрати для себе одне заняття і вкласти в нього всі свої сили, ніж кілька, в яких буде повний провал. Неможливо зосередитися на кількох завданнях відразу. Так, ми люди – розумні істоти, але всім нам властива втома, а з двома заняттями вільного часу ледь вистачає на здоровий сон. Краще досягти успіху в одній справі, ніж провалитися в двох.