Твір-опис за картиною З. Е. Серебрякової «За туалетом»

Прекрасна картина З. Е. Серебрякової «За туалетом» була своєрідним автопортретом, яку художниця створила в 1909 році і отримала всесвітнє визнання.

У центрі картини ми бачимо дівчину, яка чепуриться і зачісує волосся. Вона знаходиться в невеликій кімнаті, яка виглядає досить просто і скромно. Я думаю, це звичайна сільська кімнатка, яка розташована в невеликому будиночку. Але, така ситуація абсолютно не засмучує молоду красуню. Навпаки, жінка виглядає щасливою і усміхненою, вона ніби випромінює радість і світло всім глядачам.

Вдивляючись в полотно, особливу увагу привертають очі героїні. Вони настільки глибокі й мудрі, що абсолютно не співставляються з юним віком дівчини. Вбрана красуня в біле, простеньку сукню. Це ще раз підтверджує і підкреслює її ніжність і доброту, наївність і душевність.

Світлий образ героїні гармонійно контрастує з коричневим кольором підлоги, який говорить про буденність і приземленості всього навколишнього. Образ дівчини зображений настільки легко і природно, що ми розуміємо: вона не позує в даний момент. Героїня розслаблена і захоплена ранковим прихорашиванием. Вона милується собою, своєю дівочою красою. Це ранок для неї є початком нового, цікавого і щасливого дня.

Картина З. Е. Серебрякової «За туалетом» виконана з величезною майстерністю і талантом. Прекрасна гра тіней підкреслює важливі деталі полотна. Використання світло-жовтих тонів випромінює теплоту і душевність, які відчуває глядач. Картина наповнена спокоєм і умиротворенням. Дивлячись на полотно, на душі стає тепло і затишно, гармонія переповнює мене.