Твір-роздум за прислівям «Казка брехня, та в ній натяк!»

Добрі російські казки, які читали нам бабусі перед сном, завжди оповідають про добрих справах, вчать гарної поведінки на прикладах героїв. Приклади ці досить прості, щоб їх зрозумів кожен читач, а особливо юний. Здавалося б, що казки написані для дітей, адже діти швидше сприймають інформацію, але й дорослим також цікаво читати казки і шукати нові смисли або відповіді на свої запитання.

Алегоричний сюжет казок, в якому через образи тварин висміяні людські пороки. Коли читаєш казку, то мимоволі в голові спливають люди зі схожою поведінкою. Казка – це щось чарівне; тільки в казці предмети побуту оживають і починають говорити людським голосом тварини. Але брехня в казці стає дійсністю, яка несе повчальний характер: бути вдячним, ненавидіти ворогів, викорінювати зло, радіти добро, бути добрим і чесним людиною.

Такі повчальні сюжети містяться в байках, казках, міфах і легендах, піснях. Не обов’язково в авторських, навіть у народних. Наприклад, російська народна казка «Ріпка». Вона невелика за обсягом, має простий сюжет, але зате містить джерело цінностей та філософських тем.

Казка «Ріпка» показала читачеві те, що спільно можна впоратися з великою завданням і як важливий кожен учасник спільного процесу. Звернися за допомогою до іншої людини і разом у вас все вийде!

Взаємовиручка також є важливим складовим філософії цієї казки. Якби дід або жучка відмовилися допомогти, то ріпку б не витягли. Як все-таки важливо прийти вчасно на допомогу. Не відкладайте обіцянки на потім, а виконуйте їх зараз. Раптом, ваша допомога вже потрібна близькій людині? Ось які важливі життєві мудрості закладені в казці.

А. С. Пушкін – майстер пера, який майстерно відобразив зміст даної прислів’я у казці про рибака та рибку. За сюжетом, старий і стара бідно жили і в один день пощастило старому зловити золоту рибку. Дружина старого з нестерпним характером, відчитала старого по приходу додому і то і справа відправляла його до рибці за своїми примхами. Спочатку вона попросила нове корито, але, отримавши його, вона зрозуміла, яті могла попросити щось більше і запити її зростали з кожним приходом діда все більше. Але коли стара захотіла, щоб рибка їй підкорялася, рибка повернула все, як було раніше, і зосталася баба біля розбитого корита біля своєї землянки.

Мораль казочки така: жадібність і корисливість не призведуть до багатства, а тільки погіршить становище, повернеться подвійно.

Прислів’ям – «Казка брехня, та в ній натяк, добрим молодцям урок» – закінчує А. С. Пушкін свою «Казку про золотого півника».