Можна стверджувати, що сміливість – двигун прогресу?

Це твердження є вірним, тому устрій суспільства залежить від сміливих людей. Вони своїми гідними вчинками рухають суспільство в правильному напрямку, показуючи своїм прикладом, як потрібно чинити. Їх поведінка описано в безлічі книг, пам’ятках культури та людському мисленні. Автори показували зразок поведінки для людського розвитку, що сприяє змінам не тільки в душі однієї людини, але і всієї країни.

Всім відомо писання про Протопопа Авакума, в якому розповідається, як цей сміливий чоловік боровся за свої погляди, за збереження традицій. Почав своє життя він звичайним сільським жителям, а завдяки його думці, він став опозиціонером вчення Никона. Всю свою політичну і духовну боротьбу Протопоп записував, щоб наступні покоління змогли зрозуміти, що в житті можна багато чого домогтися, поміняти, головне, бути сміливим і впевненим у собі.

Його автобіографія вийшла дійсно закликає до становлення особистості, наповненої філософськими смислами. Він домігся того, що у нього з’явилися послідовники, проповідники його ідей. Він боровся і зі скоморохами, які прийшли в село, піддавши їх спалення. Незважаючи на безліч засуджень, заборон на його діяльність, арештів, він ні на хвилину не відступив від своєї думки і діянь.

Такий приклад показує, що можна змінити світогляд людей, достукатися до їхніх сердець, головне бути сміливим людиною. Незважаючи на те, що він знав, що його спалять.

Також всім відомого фізика Альберта Ейнштейна ми може з упевненістю назвати сміливим людиною. Мало кому відомо, що в дитинстві він не був розумною дитиною, навіть навпаки, не говорив до трьох років. Його наукові відкриття і досягнення, далися йому не тільки завдяки великим розумом, але й сміливості, з якою він підходив до спростування вже існуючих законів фізики. Завдяки тому, що він не побоявся перерешать формули Ньютона, Лоренца, знайти в них помилки, ми зараз маємо багато доведені теорії Ейнштейна. Це ще раз підтверджує факт «сміливість – двигун прогресу».

Таким чином, можна сміливо заявити, що мужні люди завжди були і будуть і саме на них тримається суспільний лад і порядок. Такі люди готові до змін і самі їх роблять, допомагаючи побачити правду іншим, менш сильним. Потрібно не боятися мислити, доводити свою правоту і, звичайно ж, допомагати слабким. Коли все буде так, то й наше суспільство буде розвиватися.