Твір-роздум за прислівям «Близький лікоть – та не вкусиш»

Старовинна прислів’я, життєва мудрість давнину оповідає нам про те, що не все те, що близько досяжне. Про це йдеться у прислів’ї – «Близький лікоть – та не вкусиш».

Прямий сенс цієї прислів’я такий: лікоть дійсно знаходиться близько і не становить праці до не дістати – здається на перший погляд. Також і в житті: деякі завдання здаються нам простими, але виконати ми їх не можемо. Буває, що в цьому є і наша вина, а буває вина обставин.

Є безліч таких головоломок, на які немає відповіді і пояснити такий факт ніхто не може.

На осінніх канікулах я був у бабусі в селі. Там є теж друзі, цікаві сільські хлопці, у яких безліч простих, але веселих розваг. Одним з таких було прыганье через калюжі. Хто більше калюж перестрибнув, не намочивши взуття, той і переміг.

Я був упевнений у своїй перемозі і надів білі тряпочних кеди. Гра почалася. Ми по черзі вистрибували, намагалися сильніше відштовхнутися від землі. Я не хотів опинитися переможеним серед хлопців, адже приз був дуже привабливий: будь-яке морозиво з продуктового магазину. А купують його на гроші, які ми вклали за вхід у гру. Хлопці хвацько перестрибували, підійшла моя черга. Я напружив ноги і вже приготувався стрибати, як спіткнувся об камінь, і мої білі кеди занурилися в брудну калюжу. На моє щастя, хлопці зробили теж по одній помилці. Ми були на рівних. Коли ми стрибали до фінішу, один з моїх суперників здався, а другий не подолав двох калюж.

Це означало, що я щасливий переможець і володар морозива. Вирішено було завтра з ранку йти на річку, а по дорозі зайти за заповітним морозивом. Вночі я відчув себе недобре. Кидало то в жар, то в холод. Мама залишила мене вдома, а, значить, і залишила без призу. Ось морозиво вже як би моє, але я його не отримаю, а все завдяки тому, що я оступився і промочив ноги. Почуття, що приз і близько і далеко.

Потрібно правильно оцінювати свої можливості, не завищувати їх і робити все для досягнення результату. Але, якщо ваша мета нехай і близька, але недосяжна, то не витрачайте свої сили даремно, я впевнений, що вони стануть вам в нагоді в іншому не менш цікавій справі.

Близька мета не завжди збувається. Це як цукерка в магазині, ось же вона! Поруч! Але коли у тебе немає грошей, здається, що мільйони кілометрів відокремлюють від звабливої солодощі.

Бережіть свої сили на реальні результати, оцінюйте себе об’єктивно і тоді все вийде!