Порівняльна характеристика Печоріна і доктора Вернера

У творі «Герой нашого часу» Лермонтов знайомить читача з образом доктора Вернера. Його характер, звички і виховання показані саме у вчинках, а не в багатослівності.

Зовнішність чоловіка на відміну від красеня Печоріна, була досить непоганою. Він був невисокого зросту і не мав військової виправки. Але зате до вибору одягу завжди ставився серйозно і вимогливо. Чоловік не дозволяв собі виглядати неохайно.

Печорін і Вернер мали багато спільного. Вони разом любили як пофілософствувати, так і помовчати. З часом вони стали нерозлучними друзями, ну, принаймні, Він так думав. Насправді ж, його товариш не визнавав дружбу. Печорін зневажав все, що могло обмежити його свободу. Це була його індивідуальна риса.

Вернер так само не мав багато друзів, так як в його оточенні були в основному пацієнти. Проте він був дуже товариським і безконфліктним, на відміну від Печоріна. Той, в силу свого «нестерпного» характеру завжди знаходив собі неприємності і скандали, брав участь у багатьох дуелях, одним словом-був, був світським гульвісою.

Доктор же не належав до вищого «стану». Він жив без чинів, хоча його коло спілкування був досить різноманітний. Його пацієнти, належали до чоловіка з повагою і довірою, тому постійно ділилися останніми новинами. Доктор в свою чергу всі цікаві розмови передавав Печорину.

Доктор ставився до нього, як до рідної людини. Він навіть став секундантом на дуель Печоріна і Грушницкого. Сам же військовий лікар ніколи не брав участь в дуелях, вважаючи за краще стримувати свої емоції, почуття і вирази. Ні, він не був боягузом, а скоріше, він був дуже мудрим, тому і спритно обходив конфліктні ситуації.

Він, як і Григорій, засуджували дії Грушницкого, коли той, взяв участь у змові. Чоловіки вважають це ницістю і підлістю.

Але коли Грушницкий зі своїми товаришами був викритий, то не став опиратися смерті. Хоча обидва дуелянти, включаючи секундантів, і були готові закінчити суперечку без мушкетів, але, на жаль, примирення не відбулося. Висунуте вимоги скривдженого опонента не було прийнято його ще недавнім товаришем.

Після дуелі Вернер винив себе за цей непростимий вчинок, і вважав, що Григорій Олександрович теж буде каятися. Але він помилявся. Молода людина не переживав за вбитого. Він розумів, наскільки ганебним і сумним було положення «відкинутого», яке все одно довело б його до самогубства.

Вернер попрощався з Печоріним назавжди. Він ще довго буде переживати про те, що сталося, і відчувати свою провину. Чоловік до останнього буде сподіватися на те, що не помилився в Печоріна, і що в його друга залишилося ще хоч трохи людського співчуття.

Його приятель ж помістивши свій черговий розповідь в щоденник, забуде і про доброго доктора, і про дуелі, і про Мері.

Обидва чоловіки дуже схожі між собою за характером, але і в той же час абсолютно різні у сприйнятті світу. Один шукає щастя і все намагається втекти від туги, тимчасово одолевающей його, а інший насолоджується життям і щаслива вже від того, що живий.