Твір-опис за картиною К. П. Брюллова «Портрет сестер Шишмарьових»

Карла Брюллова можна назвати прекрасним майстром в області портретного жанру, адже він надзвичайно тонко передавав особливості зовнішнього вигляду головних героїв своїх картин. Митець завжди намагався вибрати неординарних людей, які могли надалі опинитися на його полотнах. Він вишукував родзинки зовнішності, він бажав викликати у глядача справжні емоції від створеного художнього шедевра.

Чудовою вважаю роботу Карла Брюллова під назвою «Портрет сестер Шишмарьових». Перед нами дві дівчини, які повільно і вальяжно спускаються по сходах. Сестри Ольга та Олександра вийшли на прогулянку. Вони зовсім не поспішають, насолоджуючись кожним свої кроком.

Біля них активно і весело біжить собачка. Думаю, вона неймовірно зраділа майбутньої прогулянці.

Сестри Шишмаревы одягнені в розкішні оксамитові сукні. Їх вбрання говорять про те, що ці дівчини з багатої сім’ї. Волосся сестер охайно зібрані у зачіски і заховані під головними уборами. На обличчях дівчат правильні, спокійні емоції. І все це пов’язано з вихованням, яке вони отримували з самого малого. Ідеальна постава, плавних хід видають їх аристократичне походження. В руках у головних героїнь хусточки. Вони міцно стискають їх у своїх кулачках, щоб не впустити. Голови сестер злегка нахилені на бік. Оченята призакрыты. Таке відчуття, що вони і зовсім не дивляться під ноги, а просто пливуть за спускається сходами.

Однак, незважаючи на такий ніжний і плавний хід, мені здається, що сестри мають вільний, навіть можна сказати бойовий характер. Внизу, біля спуску дівчат чекає кінь. Він нетерпіння в очікуванні того, коли ж вершниця виголосить команду, і він зможе тікати разом з нею. Час, проведений в стрибку, дозволяє дівчатам трохи відпочити від усіляких манірних сцен, де слід зображати зовсім не те, що відчуває і відчуваєш.