Твір-опис за картиною І. в. Фірсова «Юний живописець»

Цікава робота В. Фірсова «Юний живописець» не відразу отримала визнання глядачів, адже була представлена аудиторії тільки через два століття після її написання. А все тому, що художник створив свою творчу роботу в той час, коли живопис була ще не відома, не популярна.

Лише сучасне покоління любителів живопису звернуло пильну увагу на картину Фірсова. Через її малої популярності, полотно виявилося практично не зворушеним і чудово збереглося.

Вперше звертаючи свій погляд на картину, вона здається простою і наївною. Але, це тільки перше враження. Потім, коли я вдивляюся в деталі полотна, то бачу перед собою не звичайного художника, а зовсім юного хлопця, який так старанно намагається вивести кожен штрих кисті, кожну особливість на своєму полотні.

Далі, мою увагу привертає натурниця, яка просто не може всидіти на місці. Їй так цікаво, що ж виходить, вона готова цю хвилину скочити зі стільця і підбігти до художника. Але, її енергетику і життєрадісність утримує поруч стоїть мати, яка похитує пальцем і просить дівчину трохи заспокоїтися.

На підлозі, біля юного художника розташована його палітра з фарбами. На задньому плані полотна В. Фірсова «Юний живописець» намальована гіпсова скульптура і бюст, на стіні висить картина із зображенням знатної дами. На перший погляд, здається, що всі ці предмети абсолютно не сумісні між собою. Але, завдяки майстерності художника, вони вміло поєднуються з допомогою правильно підібраної колірної гами і облаштованій композиції.

Кімната, в якій відбувається написання полотна, досить затишна і тепла, приязна до істинного творчості. Саме в такій кімнаті «прості люди» живуть повним і щасливим життям.