Суботній вечір у нас вдома

Субота – мій улюблений день тижня. В цей день до нас приходять гості, ми накриваємо на стіл, купуємо смачний торт і спілкуємося, обговорюємо фільми, музику. Такий вечір, як вечір поетів срібного століття, про яких писали в книгах і які ми теж обговорювали. Стає так жваво в будинку, він ніби наповнюється новою енергією. Ми заздалегідь вибираємо тему для обговорення і переглядаємо фільм або дивимося в суботу і відразу обговорюємо, як раз всі сповнені емоцій і хочуть поділитися ними.

Мама завжди запікає м’ясо по-французьки, яке виходить у неї дивовижно. Аромат поширюється і на сходовий майданчик. Здається, що весь будинок готується до суботи і всі приймають гостей.

З ранку ми зайняті прибиранням. Після неї наша квартира виглядає зовсім по-новому: отглаженная тюль, заправлені ліжка, свіжі квіти – все це гармонійно і природно. Потім ми всією родиною їдемо в супермаркет, щоб купити продукти для вечері. У нашій візку багато продуктів: свіжий хліб, солодощі, м’ясо, сезонні овочі і фрукти.

Мама завжди по суботах покриває стіл білосніжною скатертиною, і ставить фужери. Під музичний канал ми всією сім’єю накриваємо стіл і ставимо стільці. Атмосфера дійсно святкова.

Пролунав дзвінок у двері. Ось і прийшли наші гості. Це друзі батьків, з якими вони дружать вже багато-багато років. Це дивовижні люди, які так підходять один одному: ніколи не сваряться, говорять про все на світі і вміють підтримати розмову.

Гості завжди приходять з гостинцем. Цього разу вони принесли яблучний пиріг – шарлотку, присипану цукровою пудрою і ваніллю. Ласощі виглядало так по-домашньому, шматочки бісквіта танули в роті, а яблучні дольки додавали солодкість.

Нам з сестрою дозволяли сидіти за одним столом з дорослими. Ми підсідали на диван до батьків і з завмиранням серця і повними захоплення очима стежили за перебігом їх думки. Ми пили какао і їли шарлотку, післясмак було чарівним.

Довго сидіти в компанії дорослих нам не подобалося, і ми йшли по своїх кімнатах, чекаючи відходу гостей. Потім ми виходили і допомагали мамі прибирати зі столу і мили посуд, протираючи келихи і тарілки рушником. Потім ми приймали ванну, куталися в теплі піжами і лягали в ліжку. Після такого вечора засипалась дуже легко, не було зайвих думок, обстановка розслабляла. Місяць теплим світлом освітлював кімнату, а з кухні йшов аромат запеченого м’яса і ванілі від шарлотки.