Твір-опис за картиною А. А. Пластова «Саня Маліков»

А. А. Пластів був майстром зображення портретів. Він передавав зовнішність людей настільки реалістично, що вони здавалися живими, немов відображення дзеркала. Однією з таких картин є полотно «Саня Маліков».

У центрі картини зображений хлопчик років одинадцяти – дванадцяти. У нього темне волосся, карі очі. Особа хлопчаки бліде, але, швидше за все, так здається з-за темного фону полотна. У хлопчика худенькі руки і довгі пальці. Думаю на вигляд він худорлявої статури і високого зросту.

При першому погляді, хлопчисько здається охайним і доглянутим. На ньому є чистий светр. Волосся його акуратно зачесане. На руках у хлопця внутрішній храм щеня. Він темного кольору, зі світлою мордочкою.

Художні експерти встановили факт причетності ідеї даної картини до післявоєнним дій. Хлопчисько сумує, у його очах видно страждання. Можливо, він втратив батьків в минулій війні, можливо, з його пам’яті так і не пропадають страшні образи, які залишила після себе війна.

Якщо вдивитися в обличчя маленького героя даного полотна, на мить може здатися, що образ дитини оживає на очах. Його губи починають ворушитися і оповідати історію про те, що трапилося. Саня розповідає, як після війни він залишився без батька. Його вбили солдати нападників військ. Тепер він живе разом з мамою і з усіх сил намагається допомогти їй по господарству. Тепер, він став головою сім’ї. Хлопчик поведывает нам історію про те, яким сильним і сміливим був його тато. Тепер, він хоче стати схожим на нього, піклуватися про маму і про своєму новому чотириногого друга.

Полотно наповнене чорними, темними відтінками, адже після війни, душі людей були сповнені саме такими фарбами. На цьому полотні ми познайомилися з хлопчиком, який бачив все горе війни і зміг пережити його і йти далі.