Моє місто — Казань

Казань — столиця Татарстану, республіки, що входить до складу Російської Федерації. Цей величезний місто розкинулося на лівобережжі Волги в місці злиття її з річкою Казанкой. Він має давнє походження, і завжди був столицею або центром: і в часи Казанського ханства, і в царювання Івана Грозного, і будучи в складі Російської імперії і в СРСР.

У нашому місті проживає понад 1 200 000 чоловік. Казань — багатонаціональне місто, але в основному населення складається із татар і росіян. Тут хороший для життя клімат: взимку немає пекучих морозів та великі снігопади, а влітку — палючого спеки.

Про те, як виникла назва міста, є тільки версії, але значення назви, очевидно, пов’язана з тюркським словом казан («котел»). По офіційній точці зору, Казань зародилася понад тисячоліття тому. Місто пройшов історичний шлях від булгарської фортеці до столиці Татарської Республіки.

Нині Казань в ряду найбільших промислових, бізнесових, культурних і освітніх центрів Росії.

Для міста характерний розвиток всіх типів промисловості: важкої, легкої, харчової. Особливо виділяються хімічний комплекс, пороховий завод і три підприємства літакобудування.

В нашій столиці мирно уживаються дві культури — російська і татарська. Вони не просто співіснують, але і взаємно збагачують і розвивають один одного. Таке взаємопроникнення культур пере відчуження між національностями і стає запорукою дружніх, братніх відносин.

Наше місто багате самими різними музеями, їх тридцять чотири. У нас дуже багато бібліотек, серед яких є найстаріші з багатим книжковим фондом (3 – 5 млн. примірників). У Казані дев’ять театрів, серед них — російський драматичний, опери та балету. Ці театри і татарський театр ім. Р. Камала носять звання академічних.

Казань — місто студентів. Тут у сорока чотирьох внз навчаються понад ста сорока студентів. У Російській Федерації тільки в Казані є університет зі статусом федерального разом з двома національними дослідницькими університетами.

Казань дуже красива, в ній збереглося багато старовинних будівель. Наш Кремль числиться об’єктом світової культурної спадщини ЮНЕСКО. На території Кремля знаходиться багато історичних пам’яток. Серед них вже в наші дні побудована мечеть Кул Шаріф. Зразком для її побудови була існувала на цьому місці у часи Казанського ханства головна мечеть. Тепер вона сусідить поруч з Благовєщенського собору, старовинними православним храмом. У Казані таке сусідство — звичайна справа.

На всі переваги мого міста є один істотний недолік — екологічний стан. Забрудненість атмосфери, волзьких вод та інших водойм в межах міста, брак зелені, проблеми з утилізацією сміття — все це знижує якість життя городян. Однак у нас вже діють програми «Зелений рекорд» і «Квітуча Казань». Є результати, ситуація виправляється.

Напевно, кожен чудовий місто по-своєму і заслуговує любові. Людям подобаються ті або інші міста за своїми критеріями і пріоритетам. Я люблю Казань як моє рідне місто і дуже пишаюся нею як воістину великим містом.