Чи треба боротися з несправедливістю?

На жаль, наш світ не ідеальний, і кожному з нас не раз доводилося стикатися з різного роду несправедливістю. Хтось позбувся престижної посади, а хтось залишився без даху над головою з-за упередженого ставлення або обману. Такі ситуації дуже засмучують будь-якої людини. Як можна з цим боротися?

По-перше, можна внутрішньо переживати це. По-друге, можна робити якісь кроки, кричати про це скрізь і шукати допомоги у вищестоящих органів.

Чи варто боротися з несправедливістю? Або людина не може один змінити весь світ? Давайте звернемося до творів літератури, щоб дізнатися думки авторитетних письменників.

Ф. М. Достоєвський центральною темою роману «Злочин і покарання» ставить боротьбу з несправедливістю. Головний герой, Родіон Розкольників, створив теорію, за допомогою якої «боровся» з тлінністю цього світу. Всіх людей він розділив на дві категорії: «тварі тремтячі» і «право мають». Він уявив себе вищою кастою, тому вирішив вершити долі недостойних, на його думку, людей.

Убивши стару лихварку, Розкольників знищив свою душу. Він не відновив справедливість таким кримінальним вчинком. Родіон і подумати не міг, що «очищати» суспільство від небажаних елементів можна і іншими способами, але не вбивством. Хоча спочатку він не сумнівався в правильності своїх дій. Тільки через деякий час, голос совісті пробудив у ньому людські якості.

Достоєвський говорить, що не можна боротися з несправедливістю таким способом, що найголовніша справедливість звершується Богом і що людина неспроможний, щоб змінити існуючий світ. Тільки робота над собою може допомогти у боротьбі з несправедливістю. Але це не означає, що треба закривати очі на події. Мені здається, що в такій ситуації важливо знайти «золоту середину»: якщо натрапили на несправедливість, то наступного разу треба бути більш уважним, щоб не допускати подібних помилок.

Мені здається, що боротися з несправедливістю потрібно, але при цьому не використовувати радикальні методи: бажати зла кому-небудь або вбивати. Здійснюючи такі погані вчинки, людина стає несправедливим до всього людства в цілому. Та й хто ми такі, щоб вершити чужі долі? А ось вказувати на несправедливість, битися за правду потрібно. А найголовніше – це почати з себе, тобто самому бути справедливим. Тільки тоді і світ зміниться, якщо кожен почне змінювати себе.