До чого призводить боягузтво?

Боягузтво – це людська слабкість, яка виникає у відповідальний момент. Боягуз боїться труднощів, самостійного прийняття рішень, деколи навіть сподівається на допомогу від сміливого людини. Боягузтво видає людину: його очі округлюються від переляку, від відповідальності, яка лягає на його плечі, відключається розум. Така поведінка формується на підсвідомості і контролювати його дуже складно, особливо якщо боягуз вже показав себе.

У літературі багато прикладів про сміливості, але і також багато про боягузтво. Наділяючи персонажів такою якістю, автор хотів показати, як негарно і соромно бути боягузом, а, головне, марним для суспільства.

Боягузтвом характеру має головний герой поеми «Євгеній Онєгін». Він погодився на дуель, хоча міг і відмовитися, але тоді, суспільство перестало шанувати його, а йому, як світській людині, було важливо їхню думку. Тільки думка, а не положення кожного. Боягузтво Онєгіна полягає в тому, що він не хотів визнавати свою слабкість, хотів бути ідеальним для всіх, що і закінчилося для нього сумно.

У роман століть і поколінь «Війна і мир» також відображена боягузтво. Яскравим прикладом є поведінка Жеркова, якому дали наказ передати товаришам по службі про відступ з лівого фронту. Він боявся перетинати бойову територію, злякався, що може померти. Його посилали туди двічі, і обидва рази він не виконав доручення генерала. Наслідки його боягузтва були жахливими: багато роти не знали, що їм робити і кидалися в розсипну, тим самим, були настигнуты ворогом. Через боягузтво однієї людини постраждали сотні, а то й тисячі. В даному прикладі боягузтво зіграла важливу роль, вона позбавила життів ні в чому невинних солдатів.

Таким чином, боягузтво в будь-якому своєму прояві, не приносить благо, а часом несе смертельний результат. Боягузливий людина – невпевнений у собі, егоїстичний, неспроможний подолати свій страх, навіть якщо ціна його вчинку – інша людське життя. Немає жодного випадку, коли боягузтво допомагала людині в житті. Може, інстинкт самозбереження спрацьовує, але ніколи не можна забувати про наслідки.

Наводячи впевненість у собі, сміливість, може бути тільки оболонкою, а усередині маленький боягуз, боїться власної тіні, не кажучи вже про життєво важливих вчинках. З такими людьми краще не мати взаємин, адже боягуз видасть себе і відмовиться від вас в самий невідповідний момент, коли допомога потрібна буде по-справжньому.