Правила округлення чисел після коми: як правильно округляти до одиниць, сотих, тисячних і цілих

Округлювати числа в житті доводиться частіше, ніж здається багатьом. Особливо це актуально для людей тих професій, які пов’язані з фінансами. Цій процедурі люди, що працюють в даній сфері, добре навчені. Але і в повсякденному житті процес приведення значень до цілого увазі не рідкість. Багато людей забули, як округляти числа, відразу ж після шкільної лави. Нагадаємо основні моменти цієї дії.

Кругле число

Перед тим як перейти до правил округлення значень, варто розібратися, що являє собою кругле число. Якщо мова йде про цілі, то воно обов’язково закінчується нулем.

На питання, де в повсякденному житті нагоді таке вміння, можна сміливо відповісти – при елементарних походах по магазинах.

З допомогою правила приблизного підрахунку можна прикинути, скільки будуть коштувати покупки і яку суму необхідно взяти з собою.

Саме з круглими числами легше виконувати підрахунки, не використовуючи при цьому калькулятор.

Приміром, якщо в супермаркеті або на ринку купують овочі вагою 2 кг 750 г, то у простому розмові зі співрозмовником часто не називають точну вагу, а кажуть, що придбали 3 кг овочів. При визначенні відстані між населеними пунктами також застосовують слово «близько». Це і означає приведення результату до зручному вигляді.

Слід зазначити, що при деяких підрахунках в математиці і вирішенні завдань також не завжди використовуються точні значення. Особливо це актуально в тих випадках, коли у відповіді отримують нескінченний періодичний дріб. Наведемо кілька прикладів, коли використовуються наближені значення:

  • деякі значення постійних величин подаються в заокругленому вигляді (число «пі» тощо);
  • табличні значення синуса, косинуса, тангенса, котангенса, які округлені до певного розряду.

Зверніть увагу! Як показує практика, наближення значень до цілого, звичайно, дає похибку, але зовсім незначну. Чим вищий розряд, тим точніше буде результат.