Аналіз вірші Шарля Бодлера «Альбатрос»

«Альбатрос» є найбільш відомим і найбільш символічним твором французької літератури. Воно входить в багато збірки світової поезії. Хоча вірш має не великий розмір, воно наповнене безліччю символів. У ньому Шарль Бодлер показує нам вічну боротьбу добра і зла, свободи і неволі. Кожен, хто читає «Альбатроса» розуміє його по-своєму, підкреслюючи певні аналогії.

Однією з відмінних особливостей творчості Бодлера є наділення своїх творів цілою системою різноманітних яскравих образів. Але за цією романтичністю і красою криються людські пороки притаманне як людині, так і суспільству в цілому. Як правило, протистоїть всьому цьому людина з піднесеними почуттями добра і справедливості, багатим внутрішнім світом і сильним характером.

Вірш «Альбатрос» було написано в 1842 році, опублікована тільки 1859. У цей період часу Шарль Бодлер постійно був у роз’їздах.

Головним героєм вірша «Альбатрос» є морська птиця, яка стала символом свободи. На її тлі моряки, які знущаються над птахом, виглядають жалюгідно і викликають огиду.

Читаючи ці рядки, стає зрозуміло, що мріям поета про ідеальному суспільстві ніколи не збыться. На кораблі не знайшлося нікого, хто зупинив би знущання над птахом. Та й ніхто, швидше за все, не хотів цього робити. Поет проводить паралелі між своєю долею і долею нещасного альбатроса. Він, як і птах, постійно перебуває у мандрах і ризикує своїм життям.

Вся творчість Шарля Бодлера пронизано тугою, безвихідністю, самотністю. Поет завжди мріяв про щось світле, прекрасне, але мрія так і залишилася мрією.

Колись А. Блок сказав, що Бодлер своєю поезією намагався донести читачеві почуття прекрасного, що допомагало у боротьбі з нерозумінням і життєвими труднощами.

На сьогоднішній день, вірш «Альбатрос» перекладено на багато мов світу, але, жоден з перекладів не відображає весь символізм цього твору, як мова оригіналу – французький. На французькому, вона звучить ще більш глибше, ще більш символічніше.

У своєму творі Ш. Бодлер порушив проблеми, які притаманне не тільки суспільству 19 століття, але і сучасній людині.