Одинадцятий подвиг Геракла – Викрадення Цербера – короткий зміст для читацького щоденника

Дата створення: -.

Жанр: міф.

Тема: -.

Ідея: -.

Проблематика. -.

Основні герої: Геракл, Цербер.

Сюжет. Геракл вже виконав десять завдань. Тепер він повинен був привести для царя пса Цербера, що охороняє царства померлих Аїда. Чудовисько мало чотири голови: три собачих на шиї і голову дракона на хвості. Син Зевса пішов в Лаконії, де перебувала прірву зі входом в царство Аїда. Перед воротами Геракл побачив Тесея і Періфоя, які приросли до скелі в покарання за спробу викрадення дружини Аїда – Персефони. Могутній герой визволив від страждань Тесея, взявши його за руки. Але при спробі звільнити Періфоя завагалася земля. Син Зевса зрозумів, що боги не бажають пробачити Періфоя.

Геракла вів Гермес і супроводжувала Афіна. До сина Зевса раптово підлетіла тінь Мелеагра, який благав героя одружитися на його сестрі Деяніри, що залишилася беззахисною. Геракл пообіцяв допомогти Деяніри.

Багато жахливих тіней крутилося навколо Геракла. Він безстрашно просувався все далі. При вигляді горгони Медузи син Зевса сміливо вихопив меч, але був зупинений Гермесом. Провідник запевнив героя, що це лише тінь, яка не зможе заподіяти ніякої шкоди.

Нарешті, син Зевса постав перед Аїдом і Персефоною. Повелитель царства мертвих з подивом і захопленням дивилися на могутню фігуру Геракла, який наважився відвідати їх. На питання Аїда про причини відважного вчинку Геракл зізнався, що з волі олімпійських богів несе службу для царя Еврісфея. Зараз він виконує одинадцяте доручення і повинен привести з собою страшного Цербера. Аїд дозволив герою спробувати, але попередив, щоб він не використав жодного зброї.

Геракл розшукав Цербера і кинувся на чудовисько. Герой схопив жахливого пса за шию і почав душити його. Драконова голова вчепилася в Зевса, але він не послаблював своєї хватки. Цербер почав задихатися і, вибившись із сил, впав. Геракл здобув чергову велику перемогу. Приборканий дикий пес покірно пішов за ним на поверхню землі. Сонячні промені злякали грозного Цербера.

Геракл з Цербером прибутку в Мікени. Легкодуха цар Еврісфей мало не помер зі страху, глянувши на жахливого пса, з пащ якого текла отруйна піна. Він почав благати сина Зевса відвести жахливого пса назад, що герой і зробив.

Відгук про твір. Передостанній подвиг Геракла в черговий раз підтвердив, що герой володіє силою, добротою і мужністю. Геракл сміливо спустився у підземне царство, хоча живим людям це було суворо заборонено. По дорозі він допоміг Тесея і пообіцяв виконати прохання Мелеагра. Впоратися з Цербером голими руками міг тільки син Зевса.