Як впливає боягузтво на формування особистості?

«Особистістю не народжуються, а стають». Ця фраза, що стала крилатою, стверджує, що людина розвивається все своє життя, його світогляд змінюється з кожним роком. На формування особистості впливають різні фактори: самовиховання, спадковість, вплив інших людей. Боягузтво – одне з якостей, що може сильно вплинути на психічний розвиток людини.

Що таке боягузтво? Це, насамперед, нездатність висловити свої почуття, зробити якийсь певний вчинок. Іноді боягузтво можна пояснити з біологічної точки зору. Люди зі слабким типом нервової системи, як правило, боязкі і нічого не можуть з цим вдіяти. Проте потрібно намагатися перебороти таку якість у собі і набратися сміливості.

Письменники негативно ставилися до своїх творах до боягузтва. Вони зневажали це низька якість і показували подальший розвиток особистості героя, на якого таким або іншим способом вплинула боягузтво.

Так, у романі «Майстер і Маргарита» Булгакова заголовний герой спалює рукопис своєї книги, ніж показує своє боягузтво. Він сам себе знищив, тому Майстер не гідний носити горде звання творця. Булгаков стверджує, що боягузтво – головний порок людства, саме від нього йде і зрада, і інші тяжкі гріхи. Через боягузтво особистість стає слабкою: вона не може приймати рішення і брати відповідальність за свої вчинки. Брехуни і підлабузники – це самі справжні боягузи. Воланд говорить нам, що життя іде, змінюються часи, а вади залишаються такими ж.

Маргарита, навпаки, зуміла подолати свою слабкість і цим перемогла обставини. Вона бере участь у балі сатани разом зі всілякими грішниками і не трусить. До кінця жінка бореться за свою любов. Своїми вчинками вона протиставляється Майстру і вважається сильною жінкою.

У романі «Євгеній Онєгін» А. С. Пушкіна головний герой теж боягуз. Він підпорядковується суспільству, яке він зневажає. Євгеній Онєгін боїться пліток, поганого громадської думки. Ми бачимо, яким низьким людиною він стає, як руйнується його особистість. Він пішов навіть на вбивство, щоб не піддатися зайвим звинуваченнями.

Письменники в усі часи зневажали боягузтво. Великий мислитель Декарт сказав, що «боягузтво дуже шкідлива, тому що утримує волю від корисних дій». І в цьому він правий, адже через нічим не виправданою боягузтва ламаються життя і долі.