Образ Тишки у пєсі Островського «Свої люди – поквитаємось!»

Комедія Олександра Миколайовича Островського «Свої люди – поквитаємось!» володіє складною структурою, яка поєднує в собі нарис і інтригу. У п’єсі одним з діючих осіб стає Тишко – хлопчик-слуга в будинку сім’ї купця Самсона Большова. Всі герої п’єси помыкают їм, він постійно отримує запотиличники від своїх господарів, але також іноді йому дістається і заохочення від них.

Герой нерозривно пов’язаний з усіма персонажами п’єси Островського. Поки він виконує доручення панів, він не забуває відкладати все те, що йому подають. І читач усвідомлює, що цей хлопчик зможе незабаром вибитися в люди.

Можливо, що саме він і стане новим Подхалюзиным. Драматург показує в п’єсі наївне накопичення Тишки. Хлопчик має три монетки. Він знає, як розпорядитися ними. Одну монетку він залишає на покупку солодощів, іншу він може дати в борг кому-небудь під відсотки, а останню він ховає до того моменту, поки монетка не зможе йому знову знадобитися. Таке розпорядження грошима нагадує відгомони Росії майбутнього.

Тишко – це хлопчик, який прислуговує в магазині купця Самсона Большова. Персонаж з’являється у другій дії. Воно починається монологом хлопчика, який і демонструє справжнє обличчя героя, а також його місце в сім’ї купця. У монолозі він нарікає на те, що він втомився бігати за дорученнями панів. В розмові з самим собою Тишка згадує про те, що йому небайдужі гроші і по трохи він починає збирати свій перший капітал. Подхалюзин і Горпина Кіндратівна дають хлопчику трохи срібла. Ніхто з героїв п’єси не звертає уваги на те, що це маленький хлопчик. Покарання йому дістаються від усіх. У п’єсі А. Островського, в одному з епізодів герой вимовляє одну значну фразу, яка підтверджує це. Він терпить покарання, але зможе показати всім, чого він коштує в майбутньому.

Вже з маленького віку Тишка показує своє справжнє обличчя, виявляє грубий вдача в розмовах, грубить старшим. Можливо, що Подхалюзин, коли був хлопчиськом, вів себе так. І тепер, коли Тишка може спостерігати за всіма і переймати їх звички і поведінки, хлопчик стане новим Подхалюзиным.

Можливо, що Олександр Островський хоче продемонструвати читачеві, як росте нове покоління Росії. Зараз цей хлопчик прислуговує всім, але скоро він зможе вибитися в люди і стати новим Подхалюзиным. Саме тому драматург зображує разом цих двох героїв – Тишку і Подхалюзина. В одному з дій п’єси відбувається сцена, де прикажчик Подхалюзин проганяє Рисположенского, а хлопчик Тишка сприяє йому в цьому спорі, тим самим виявляючи свою допомогу і демонструючи справжнє обличчя.

Таким чином, Тишко займає потрібне місце в комедії А. Островського «Свої люди – поквитаємось!». Герой необхідний для демонстрації того, що чекає молодь Росії в майбутньому. Хлопчик росте на прикладі Подхалюзина. Він накопичує потроху капітал, грубить старшим. І, швидше за все, він зможе стати купцем, коли виросте.