Міркування про майбутній професії

Коли ми смішними першокласниками вперше ступили під склепіння школи, майбутні одинадцять років навчання здавалися величезною життям, якій не видно кінця. Ми жили радостями й бідами шкільних буднів і зовсім не замислювалися про майбутню професію. Здається, це було зовсім недавно, а я вже закінчую сьомий клас і тепер бачу, що закінчення школи не за горами. Я стала замислюватися про вибір коледжу або університету. У мене виникло бажання визначитися, ким я хочу бути, і зрозуміти, що мені по душі.

Через два роки ми перейдемо на профільне навчання. Класний керівник сказав, що треба вже думати і націлюватися на відповідний для себе клас: фізико-математичний, природничий або гуманітарний. Мені спочатку важко було визначитися з вибором, тому що я завжди любила математику, але дуже люблю і літературу. Мене захоплює англійську мову, але і хімія мені дуже подобається. Мені цікава фізика, хоча у мене бувають з нею труднощі. А ще у мене є серйозне захоплення — малювання. Я з великим задоволенням навчаюсь у художній школі. Все-таки я вже обрала для себе профільний клас.

У мене з’явилася мрія стати архітектором, як моя старша сестра. Вона навчається на останньому курсі архітектурного факультету. Вчитися дуже важко, але і не менш цікаво. Коли я розглядаю її малюнки та проекти, то відчуваю, що це — моє. Вступити на архітектурний факультет дуже непросто. Сестра надійшла тільки з другого разу, після закінчення спеціальних курсів. Вона порадила мені вибирати фізико-математичний клас, так як при вступі враховується ЄДІ з математики. Крім того, в цій професії багато розрахунків, а в процесі навчання студенти проходять інженерні дисципліни. Так що підкованість з фізики і математики мені ніяк не завадить.

За два роки до випуску я збираюся вступити в «Школу юного архітектора» при архітектурно-будівельному університеті. Я вже розмовляла на цю тему з батьками, і вони погодилися оплачувати дворічне навчання, хоча це і недешево. Я їм вдячна. В «Школі юного архітектора» я буду вдосконалюватися в рисунку гіпсової голови, навчуся цікавим композиціям геометричних фігур, оволодію кресленням і іншими премудростями, необхідними для навчання на архітектурному факультеті.

Кажуть, що в цьому віці рішення про майбутньої професії може змінитися, але я впевнена, що вже вибрала свою дорогу. Архітектор — творча професія, вона багатогранна. Мене особливо приваблює реставраційна архітектура, відновлення старовинних будівель. Кажуть, що робота архітектора непогано оплачується. Напевно. Головне, щоб ця робота захоплювала, приносила радість і була потрібна людям.