Коротка біографія Островський А. Н.

Островский А.Н.
Знаменитий драматург був народжений у 1823-му, квітнем місяцем, 12-го числа, в столиці російської держави. Батьком його був син священнослужителя, Микола, який став працювати стряпчим в суді, в результаті дослужившись спочатку до чину асесора в колегії, а після – до отримання чину дворянина. Матір’ю Олександра була Савіна Любов, яка померла за виконанням восьми років синові. Хлопчик отримав якісну освіту в домашніх умовах, що стало можливим завдяки його батькові. Через 5 років після смерті матері, Микола Федорович одружився знову. Його нащадкам пощастило, так як мачуха виявилася добра до них і всіляко прагнула допомогти дітям. Бажаючий дати синові освіту юриста, батько в 1835-му направив його в гімназії, після закінчення якої поступив в університет Москви. В 1843-му, він не зміг скласти іспит по римському праву і, кинувши навчання за непривлекательному для себе напрямку, став працювати писарем при суді. Цього заняття Островський присвятив час аж до 1851-го.

1846-му драматургом були написані сценки з побуту купців, а також придуманий начерк п’єси під назвою «Неспроможний боржник», яка згодом стала «Своїми людьми».

1849-й рік ознаменувався дебютом Олександра Федоровича. Він написав п’єсу «Свої люди – поквитаємось!», яка принесла йому популярність у літературних колах. Незважаючи на те, що цензура не пропускала його твору, велика кількість його творів мали місце в літературі того часу. Крім цензурування, чоловік зіткнувся з колективною скаргою від купецтва, скривдженому за свій стан і склав доповідну записку начальству Островського. Автора піддали звільнення, віддавши в поліцейський відділ, а п’єсу заборонили до показу.

Перший твір, яке було допущено до театралізованому дії – «Не в свої сани не сідай». Ця подія відбулася в 1853-м. протягом наступних десятиліть нові твори драматурга завжди з’являлися на театральних підмостках в Пітері і Москві. У 1856-му Олександр Миколайович стає співробітником друкованого видання «Сучасник» на постійній основі.

1859-й рік знаменується друком збірки з творами драматурга. Через два роки з’являється знаменита «Гроза», яка показує рівень майстерності письменника. У 1860-х чоловік починає серйозно займатися історією Росії в часи смути, що виливається у створення п’яти літературних творів, своєрідних хроніках того часу, викладених у віршованій формі.

У 1863-му відбувається нагородження драматурга за його «Грозу» премією Уварова, а також – обрання письменника в кореспонденцію Академії Наук у Петербурзі. Через три роки, Олександр Миколайович засновує Артистичний гурток, згодом знаменитий своїми талановитими акторами.

У 1874-му утворюється суспільство, де працюють російські письменники, що працюють у жанрі драматургія, і композитори з опери. Островський став головою товариства, залишившись таким до самої смерті. 1885-му він прийняв призначення на посаду завідувача репертуарів кількох театрів Москви.

Олександр Миколайович двічі був одружений. Перше дружиною його була проста жінка Агафія, з якою Островський прожив двадцять років. Діти, народжені в цьому союзі, померли від першого до останнього. Другою його дружиною стала актриса Бахметьєва, яка народила йому 6 дітей.

У 1886-му, 2-му червнем, Олександр Миколайович загинув у власному маєтку під назвою Щеликово. Переробки виснажили організм драматурга, підірвавши здоров’я чоловіка. Його поховали поряд з батьком, в селі під Костромою. Після смерті великого творця, в Москві була створена читальня під його ім’ям.