Коротка біографія Моцарта Ст. А.

Моцарт В.А.
Знаменитий композитор народився в 1756-м, січнем місяцем, 27 числом, у місті Зальцбург. Батько, Леопольд Моцарт, був композитором, а також віртуозно грав на скрипці. Мати, Ганна Марія Моцарт, була дочкою комісара. Незважаючи на те, що в шлюбі було народжене семеро дітей, вижило з них лише двоє, одним з яких був маленький Вольфганг.

У віці трьох років дитина вчилася грати на клавесині, а через рік батько став вчити його грати на інструменті менуети і п’єски. Перші твори майбутнього великого композитора датуються 1761-м. Великий вплив на дитину чинив його батько, який забезпечив дітям прекрасне сімейне виховання, а 1762-му, з його подачі, юний Вольфганг представив на суд публіки свої роботи, як виконавець. У той рік Вольфгангу було всього 6 років, однак він був удостоєний шани і поваги від людей, що слухали його.

Протягом наступних 10 років Леопольд зі своїми дітьми здійснював постійні поїздки в різні місця, з метою показати талант нащадків. Вольфганг, який прославився своїм віртуозним виконанням, по кілька годин в день відігравав музичні твори, проте це негативно відбивалося на його здоров’я. У той час шлях юному даруванню могло забезпечити заступництво впливових панів, тому від запрошень дворян виконати музику сімейство не відмовлялося. Незабаром дитина зліг зі скарлатиною, а коли він одужав, аристократи, бояться підхопити від нього заразу, перестали надсилати запрошення в свої будинки.

Після одужання родина Моцартів вирушило до Парижа. Подія сталася 1763-м роком і ознаменувалося честю для Вольфганга і його сестри. Їм було дозволено виступити перед королем Франції, а також бути присутнім на урочистому заході. 1764-му сім’я Моцартів поїхала в Лондон. 27-м квітнем цього року юний Вольфганг виступив перед королем Георгом, який тепло прийняв юне обдарування. Завдяки корисних знайомств хлопчик отримав багато користі в плані музичного просвітництва. Його майстерність стало краще. 1765-му сім’я покинула лондонські угіддя і поїхали до Гааги. У Голландії вони провели близько 9 місяців, успішно виступаючи з концертами. Проте поїздка ледь не вбила їх всіх, так як кожен з сімейства почергово хворів страшними хворобами. У травні Моцарти прибули в Париж, проте, незважаючи на зростаюче майстерність гри хлопців, публіка прохолодно зустріла їх, так як маленькі діти виросли.

По прибуттю в рідну країну, Вольфганг пише п’єси і виступає на концертах. 1767-му його запросили виступати на весіллі ерцгерцогині і її обранця, однак незадовго до великого події дівчина захворіла з віспою і померла. В результаті сум’яття виступу не сталося, а сімейство втекло у Оломоуц, так як могла заразитися, що в підсумку і сталося. У міру одужання Моцарти повернулися до Відня, до двору імператриці.

1770-му Вольфганг приїхав в Італію і провів там 4 роки. 1771-му була поставлена його перша п’єса. 1779-му Вольфганга поставили на посаду виконавця на органі. Незважаючи на те, що Моцарт прагнув отримати місце при дворі, його суперник Сальєрі був призначений на посаду придворного композитора.

1782-му молодий Вольфганг одружився з Констанцією, а вже на наступний рік народився їхній первісток. Пік творчості Вольфганга припав на період з 1783-го по 1788-е роки.

Помер великий композитор 1756-м роком, 5-м груднем. Після себе він залишив безліч творів, одним з яких є «Весілля Фігаро».