Коротка біографія Глінки М. І.

Глинка М.И.
Російський композитор народився в 1804-м травнем місяцем, 20-го числа. Місцем його народження було село під назвою Новоспасское. Батьком його був капітан у відставці Іван Миколайович Глінка, а матір’ю – Глінка-Земелька Євгенія Андріївна, колишня троюрідною сестрою батька хлопчика.

До шестирічного віку дитина був на вихованні бабусі Теклі Олександрівни, повністю усунула рідну матір від процесу. Він ріс нервовим хлопчиком, болючим і швидко устающим. Після бабусиної смерті знову повернувся на виховання до матері, яка постаралася максимально допомогти дитині і прибрати сліди виховання бабусі. У десятирічному віці Михайло став навчатися грі на скрипці і фортепіано.

1817-м роком сім’я юного отрока привезла його в Петроград і відправила його на навчання в пансіоні педагогічного університету, де його наставником був сам Кюхельбекер В. К., сестра якого пізніше стала дружиною юнаки.

1822-м роком Глінка успішно завершив навчання в Благородному пансіоні, крім цього познайомившись з Пушкіним А. С. По закінченню наукового курсу, Михайло багато і старанно займався. Зокрема, він зайнявся музичною класикою Західної Європи, був активним учасником в музикуванні при салонах дворян, періодично виступав керівником дядиного оркестру.

У проміжок між 1822-го і по 1835-го року юне дарування пробує себе в ролі композитора, пишучи варіації за арфи і фортепіано до опери Вайгля Й. Після успішних перших проб, Михайло Іванович стає активним творцем романсів і пісень, які возвеличують його на століття.

1823-му Глінка працює над такими речами, як струнний септет, рондо, адажіо, а також – дві увертюри для оркестру. Влітку він подорожує по Кавказькій стороні, відвідує два міста. У 1828-му починає роботу в якості секретарського працівника при Головному управлінні шляхів сполучення. Це триває протягом двох років.

1829-му ним створюється «Ліричний альбом», який підтримується Павлищевым Н.І. 1830-му Михайло Іванович вирішує відправитися в італійську сторону, але по дорозі затримався в місті Дрезден, згодом здійснивши тривалу подорож по Німеччині. Приїхав восени 1830-го в Мілан, де і зупинився.

1833-му Михайло Іванович відправився в Берлін, але на певний часовий проміжок затримався у Відні. У німецькому місті активно вивчав поліфонію з інструментовкою під керівництвом талановитого педагога. Наступним роком Глінка був сповіщений про смерть батька, внаслідок чого поспішно залишив зарубіжну бік і поїхав на батьківщину.

Після повернення Михайло Іванович прагнув створити п’єсу для російської національної опери, зупинившись на переказі «Іван Сусанін». У квітні, в 1835-му, чоловік був повінчаний з Марією Петрівною, далекою родичкою композитора.

1836-м оперне творіння «Життя за царя» було завершено, проте важко прийнята на постановку в Великий театр Петербурга. Прем’єра її була в 1836-му, 27-м листопадом, і мала шалений успіх у публіки.

У грудні, 13-м числом, були влаштовані вшанування Михайла Івановича, на які багато імениті люди створили «Канон в його честь». Після того, як постановка композитора мала величезний успіх у публіки, Михайло Іванович був запрошений на посаду капельмейстера при Творчій капелі Двору. 1842-м роком на суд суспільства була представлена поема композитора «Руслан і Людмила». Тими ж роками Глінка закохався в дочку Анни Керн, Катерину, завдяки якій зважився розірвати стосунки з дружиною, таємно повенчавшейся з корнетом Васильчиковым. На жаль, швидко розлучення дати не змогли, внаслідок чого відносини з Керн зіпсувалися, а Глінка залишився холостяком.

Помер композитор в 1857-му, 15-му лютим. Ця подія відбулася в Берліні, а похорон на кладовищі лютеран.