Коротка біографія Менделєєва Д. І.

Менделеев Д.И.
Знаменитий учений народився в 1834-му, січнем місяцем, 27-го числа, в місті Тобольськ. Батьками його були Іван Павлович Менделєєв, директор гімназії в Тобольську, і Марія Дмитрівна Корнільєва, купецька дочка. Обидва людини були неабиякими людьми, які зуміли достойно виховати своїх дітей.

Дитинство хлопця пройшло в Сибіру, куди в той час було заслано велика кількість декабристів. Це вплинуло на світогляд Дмитра. Крім революційно налаштованих людей, великий вплив на нього мав його дядько, Корнильев Ст. Д., в будинку якого відбувались літературні вечори, на яких були присутні багато знамениті письменники, поети і художники.

У рік, коли народився майбутній хімік, його батько, відомий своїми педагогічними заслугами, осліп і був змушений піти з посади директора. Незважаючи на те, що йому провели операцію на видалення катаракти і повернули зір, у попередній посаді він не зміг працювати, у зв’язку з чим пішов на пенсію. З-за хвороби глави сім’ї матеріальне становище Менделеевых було обмеженим. Це спонукало їх переїхати в село під назвою Аремзянское, де була фабрика з виготовлення скла, належала дядька Дмитра. Марія Дмитрівна одержала право керувати фабрикою і після смерті батька хлопчика сім’я виживала на кошти, одержувані від виробництва скла.

У 1841-му Дмитро Васильович вступив до Тобольское гімназичну установа. У 1848-му фабрика була охоплена пожежею і згоріла. Мати хлопчика помітила здібності сина до наук і, прийнявши вольове рішення, приїхала в Москву для визначення Дмитра в інститут, поле закінчення їм гімназії.

У тому ж році майбутнього вченого зарахували в інститут Санкт-Петербурга, на відділення природничих наук фізико-математичному факультеті, яке Менделєєв закінчив 1855-м з золотою медаллю. По закінченню декількох місяців Дмитро Васильович став викладати природничі науки в чоловічій гімназії міста Сімферополя.

З 1855-го по 1856-го року він викладав природні науки в старших класах, в Рішельєвському ліцеї при Одесі. У тому ж році він блискуче захищає дисертацію «Будова кремнеземних елементів». 10 жовтнем 1856-го йому присвоюється ступінь з хімії, у званні магістра.

1857-му Менделєєва затвердили в званні доцента при Імператорському університеті в Санкт-Петербурзі. Починаючи з того ж року, він працює викладачем у згаданому університеті. Одночасно, в період з 1863-го і по 1872-й рік, викладає органічну хімію у Технологічному інституті Петербурга. Крім навчання студентів, Дмитро Іванович керує хімічної лабораторії навчального закладу.

У 1859-му російський вчений їде в наукове відрядження до Німеччини, «для вдосконалення в науках». Найбільше чоловікові подобається Гейдельберский університет, де він зустрічається з багатьма допитливими умами зарубіжжя. Головною метою Менделєєва стає пошук зв’язків між складом речовини, його масою, об’ємом і силою взаємодії між частинками. У 1861-му відрядження хіміка закінчується, і він повертається в Росію.

В 1860-му учений бере участь у Міжнародному конгресі хіміків. Дана подія відбувається в Карлсруе. Роком пізніше йому надходить пропозиція скласти підручник з хімії, пізніше у друк виходить друковане видання його «Органічної хімії». 1865-м чоловік захищається на доктора за дисертацію «Про з’єднання спирту з водою», в наслідок чого отримує посаду екстраординарного професора-хіміка. 1886-м роком виходить друком «Аналітична хімія» під його авторством.

У 1892-му Менделєєв залишив Імператорський університет у зв’язку з конфліктом, так як міністр освіти відмовився брати студентську петицію. У 1903-му чоловік стає головою екзаменаційної комісії при Київському політехнічному університеті. Незважаючи на велику кількість наукових праць (1500), найвідомішою працею знаменитого вченого залишається «Основи хімії», в якій Менделєєв виклав неорганічну хімію. Найбільше відкриття, створене Дмитром Івановичем, полягало в тому, що він створив струнку, впорядковану систему неорганічних елементів, яка здійснила переворот в науці.

20-му січнем 1907-го Дмитра Івановича Менделєєва не стало. Він помер від запалення легенів.