Чому Платонов назвав оповідання «Микита»?

Весь свій розповідь «Микита» Платонов присвячує опису життя та побуту п’ятирічного хлопчика з ім’ям Микита. Для цього, автор бере два літні дні, які як би розділяють життя хлопчика на «до» і «після».

Що ж відбувається в ці дні? На самому початку, перед читачем постає картина розставання. Справа в тому, що мати Микити виховує його сама, і змушена щодня йти на роботу залишаючи малолітнього сина в самоті. Автор пояснює, що батько у хлопчика є, але він давно пішов на війну, і будь-який зв’язок з ним обірвався. Однак мати постійно нагадує хлопчикові про його існування.

Залишившись вдома на господарстві, хлопчик від туги починає фантазувати. Малюкові починає ввижатися, що суворі обличчя починають оживати, а вигадані «герої» того й гляди вилізуть зі свого укриття.

У цей момент хлопчик відчуває панічний жах. Але йому не у кого просити допомоги, мати – на роботі, батько – на війну, а він – один на один з жорстоким і озлобленим світом. Від страху і безвихідності, хлопчик кидається в поле, де працює мама. Він біжить до неї в надії, на те, що мама його захистить, вбереже і прожене всіх злих мешканців двору.

Пробігши якийсь час, Микита вибився з сил. Він заснув під деревом, а коли прокинувся, вже настав вечір. Хлопчик був змушений повернутися додому. Він пережив цей страшний день, і тепер, мати напевно вже вдома.

Він ще не здогадувався про те, що повернувся батько з війни, і про те, що завтрашній день буде кардинально відрізнятися від попередніх.

Все змінилося. Микита тепер був під захистом. Батько став показувати йому, як прекрасний праця і що він може зробити з людиною. Він зруйнував усі страхи сина, тим самим подарувавши йому впевненість у завтрашньому дні.

Микита більше не бачив потворних і сердитих осіб, більше не чув шерехів, доносилися зі старої бочки. Він допомагав батькові з таким завзяттям, з такою радістю і саме ці почуття навіки оселилися в його серці.

Батько пояснив йому, як важливо мати сім’ю, працювати і залишатися з чистою і відкритою душею. Як важливо бути добром людиною, адже саме від цього і будуть виходити подальші вчинки.

Тепер, коли хлопчик буде робити добрі справи, він буде отримувати натомість тільки позитивні емоції. Звичайно, в силу віку, він не перестав фантазувати. Але тепер він дивився на світ іншими очима. Саме тому Микита зміг розгледіти в маленькому і іржавому гвоздиці, який був їм вирівняно, доброго і сміється чоловічка.

Папа Микити тепер абсолютно був упевнений в тому, що його син виросте хорошою людиною і буде нести людям світло від свого великого і полум’яного серця.

Старий солдат, бачив вже багато у своєму житті, назвав сина добрим китом. Він знав, що тільки завдяки таким людям, як він і його син, Родина змогла вистояти під натиском ворожих сил. Вона не здалася і не підкорилася злу, хоча деколи сили були не рівні. Сам солдат вижив тільки завдяки тому, що в нього вірили, його чекали, його любили. Чоловік тепер розумів, що життя проходить не дарма, і його добрий син був тому підтвердженням.