Аналіз вірша Маяковського «Лиличка!»

У житті Володимира Маяковського було досить багато жінок, яких він змінював одна на іншу. Але, особливе творче натхнення справила на поета Лілія Блик. Вона була досить цікавою жінкою і такою ж творчою натурою, любила живопис і скульптуру.

Відносини цих двох людей були складними. Вона не бачила сенсу у шлюбі і хотіла досить вільного життя. Жінка вразила Маяковського своєю красою, як внутрішньої, так і зовнішньої. Тому, саме її персони він присвятив безліч своїх віршованих робіт.

У 1916 році в світ вийшли віршовані рядки під назвою «Лиличка». Що цікаво, свій вірш поет писав, перебуваючи з Лілею в одній кімнаті.

Початок віршової роботи описує нам кімнату, яку жінка знімала зі своїм братом. Маяковський часто жив разом з ними. Їх стосунки були гарячими і пристрасними, однак, з часом, Ліля охолола почуттями і любов Володимира стала тягарем.

Він пише віршовані рядки, наповнені смутком. Він звертається до коханої з проханням не виганяти його, коли вона знаходиться в поганому настрої. Щоб зупинити продовження принизливих сцен, він прощається з нею у віршованих рядках. Холодне і байдуже ставлення заподіює надзвичайну біль Маяковському.

Використовуючи образні вислови, автор намагається довести Лілі, наскільки він любить її і як сильно ревнує. Він пише про те, що ревнощі в його почуттях ще більше, ніж любові. Крізь міркування, Маяковський думає про самогубство, однак, розуміє, що це не вихід. Адже після смерті він не зможе відчувати такі прекрасні почуття, бачитися з коханою. І залишатися разом їм не можна. Він не буде щасливий з цією жінкою, і вона не зможе відповісти йому взаємними почуттями любові.

На прощання, Маяковський звертається з проханням «ніжністю вистелити останній крок». Незважаючи на такі розбіжності в почуттях, відносини Маяковського і Лілі Блик тривали до самої смерті поета. Вони були дивними, навіть абсурдними, але продовжували існувати. Саме ця жінка стала для поета найсильнішою музою на його творчому шляху.