Аналіз вірша Мандельштама «Ми живемо під собою не відчуваючи країни… »

Віршована робота «Ми живемо під собою не відчуваючи країни… » була криком душі Осипа Мандельштама. У її рядках автор описав всю ту сувору дійсність, яка оточила народ Росії під час правління Сталіна.

Осипом Эмильевичем була також створена робота «Кремлевскй горець», за утримання якої він був заарештований. Друзі та шанувальники творчості Мандельштама дивом змогли врятувати його від розстрілу.

Перебуваючи в засланні, поет пише якусь карикатуру на Сталіна, а також відзначає особливості життя того часу. Люди просто намагалися мовчати, бо за будь-яке невірне слово можна було потрапити під розстріл.

Сталіна Осип Емільович прозвав «горцем». Його пальці на руках поет порівнює з вигнутими хробаками, а чорні вуса називає тарганами.

Мандельштам не упускає можливості і згадує про темне минуле Сталіна, іронічно прозиваючи його «малиною». Адже вождь неодноразово був заарештований, і в більшості випадків, за розбої.

Підлеглих і слуг Йосипа Віссаріоновича Мандельштам називає напівлюдьми, які присутність вождя і слова з себе видавити не можуть. Чути лише мурчания і пхикання.

Літературні критики приходять до думки, що дана робота сподобалася правителю, саме тому, Осип Емільович уникнув розстрілу. Сталін не звернув уваги на свій карикатурний портрет. Його полестили ті рядки, в яких він зображений всемогутнім і жорстоким, всесильним. Він був радий такому опису своїх помічників, своїх підлеглих. Можливо, саме тому, Мандельштам був заарештований, але не розстріляний. Однак, в кінцевому підсумку, в 1938 році перебуваючи під черговим арештом, Осип Емільович загинув на етапі.

Його вірші, присвячені радянської влади, стали одними з найпопулярніших і найбільш відвертих творчих робіт двадцятого століття.