Аналіз вірші Батюшкова «До одного»

Жахливі події війни, яка розгорнулася на батьківщині поета в 1812 році, викликали в Костянтина Батюшкова страшні думки, спустошили душу. Адже після того, як французи принесли стільки смерті в Росію, Костянтин Миколайович розчарувався у всіх життєвих ідеалах і мріях.

Як же тепер можна думати про хороше, якщо перед очима десятки і сотні трупів. Свої переживання автор висловлює одному В’яземському у формі листа.

Вірш «До друга» вже з перших рядків наповнена вічними питаннями, на які автор шукає відповіді. Він хоче знати, де знайти щастя.

1815 рік стає досить складним періодом у житті поета. Особисті розчарування приводять його в розпач. Саме в цей період, Батюшков зближується з Жуковським і починає шукати заспокоєння в релігії. Тому, тема релігії неодноразово піднімалася автором у його віршованих рядках. Не є винятком і творча робота «До одного».

Костянтин Миколайович вдається до використання та містичних образів. Цей прийом він запозичив у свого товариша Жуковського. Герой вірша показує нам недолговременную радість, яка вмить може розвіятися. Щасливий дім, що приносило втіху і дарував рівновагу, зникає, його затоплюють навколишні лиха і негоди. На місці рідного дому з’являється жалка кропива. Потім, автор пише і про недовговічність жіночої краси. Зрештою, і вона в’яне.

Єдине спасіння в такому складному світі – це віра. Вона допоможе кожному, що прагне до спокою і умиротворення. Відмовившись від земних страждань, можна знайти розраду в кращому вищому світі.