Аналіз вірші Симонова «Товариш»

Вірш Костянтина Симонова «Товариш» написано в 1941 році. Це початок Великої Вітчизняної війни, це час, коли солдати, рятуючи життя мільйонів людей, які гинуть на фронті. Сам поет був на війні в якості журналіста, вижити йому допомогла любов, віра в себе, свою батьківщину і свою країну. Він почав розуміти, що таке життя, цінувати кожну хвилину. Працюючи кореспондентом в гарячих точках, багато чому навчився. Це безцінний життєвий досвід, завдяки якому поет зрозумів, як важко дістається перемога, як нелегко боротися за свою Батьківщину, як важко вистояти в нерівному бою. Такі життєві уроки не отримаєш більше ніде.

Багато вірші автор присвятив військовій тематиці, одним з таких є і «Товариш». Це твір про невідомого солдата, який загинув на фронті і став героєм. Симонов називає його просто товаришем, всі, хто б’ються на фронті, для нього стали саме товаришами, близькими людьми. Ідея твору – битися за Батьківщину до кінця, бути патріотом заради того, щоб встановити мир на землі.

Вірш має 6 строф, написано диптихом. Вірш має кільцеву композицію: на початку твору розповідається про те, що солдат впав обличчям на Захід, в кінці ця фраза набуває таку форму: «обличчям на Захід легше вмирати». Автор акцентує увагу на тому, що він був близький до перемоги, тому їм повинні пишатися не тільки родичі, а й усі громадяни.

Симонов акцентує увагу на тому, що Росія велика, і на великій любові солдата до рідної землі: «Так широко він руки розкидав, наче разом всю країну обійняв». Ці фрази в деякій мірі гиперболичные.

Солдати йдуть по п’ятах на Захід, добуваючи землю п’ядь за п’яддю, це нелегка праця, і на це неодноразово акцентує Симонов. Також побіжно говориться про складних погодних умовах: під лютим вогнем, на снігу і інше.

Образ матері є дуже важливим, Симонов акцентує увагу на всієї гіркоти від втрати сина, мати не дуже радіє перемозі. Її син герой, але це не гріє материнську душу. Тільки завдяки величезній любові солдати йшли на вірну смерть, рятуючи своїх співвітчизників, вони воювали за мирне небо над головою.

Симонов знав, що таке війна, тому його вірші звучать не просто красиво, але і по-справжньому. «Товариш» – вірш, який написано душею і серцем, воно максимально короткий, але дуже лаконічне. У ньому – все, що хотів сказати нам автор про війну і життя. Симонов знав, що читач обов’язково зрозуміє його. Твір легко читається, сприймається просто, зрозуміло і доступно всім. Просто на одному диханні.

Поет говорить про те, що смерть завжди несправедлива і приходить в несподіваний момент, але ми повинні цінувати кожну хвилину. Адже солдати йшли на вірну смерть, знаючи, що вона може наздогнати їх в будь-який момент, але ніколи не здавалися. Тільки віра в свої сили, своїх рідних і близьких зможе вберегти воїнів від цього. Незважаючи на всі труднощі і складності, важливо, щоб все, що ви робите, було зроблено з душею.