Що означає бути вірним?

Вірність – багатозначне поняття. Можна бути вірним своїй справі, сказаним словами, коханій людині. Але зміст цього слова один – безкінечна відданість поза інших факторів. Вірність повинна проявлятися по відношенню до всього.

На жаль, ця проста істина зараз знецінилася. Люди живуть за інстинктами, бажань, а не за Божими законами, які роблять світ світлішим, уникаючи негативних вчинків. Оступившийся людина, не буде прощений. Адже зробивши помилку раз, отримавши прощення, поганий вчинок знову повториться. Невірних людей не можна прощати, не можна давати ніяких шансів, обрубати всі зв’язки з ними. Невірний чоловік – це не людина честі.

Тема вірності актуальна до сих пір і гостро піднята у багатьох літературних творах.

Найбільш яскравий і простий для сприйняття приклад – «Білий Бім Чорне вухо» Р. Н. Троепольского. У творі показана собача вірність і відданість, яка не завжди притаманна людям. Собака чекала свого господаря з лікарні, блукала вулицями, але померла від туги, не знаю, що Іван Іванович повернувся за ним. Розповідь несамовитий, показує справжню вірність в дружбі і відданість одній людині. Незважаючи на те, що його були готові прихистити інші люди, але він чекав тільки свого господаря.

Тема вірності розкрита також блискуче в повісті А. С. Пушкіна «Капітанська дочка». Приклад любовних відносин Петра Гриньова і Марії Миронової. З волі обставин, Петро був відправлений на державну службу, а Маша залишилася його чекати. Швабрин, який програв на дуелі, розгніваний і ображений, намагався схилити дівчину до заміжжя. Маша була непохитна, зберігши свою любов, честь і вірність, дочекалася Петра. Пізніше вона розповіла коханому, що готова була померти, аби не зрадити Петра. Такі відносини є прикладом вірності. Не всякий чоловік, перебуваючи далеко, зможе зберегти здоровий глузд, а не піти на поводу у емоцій. У Марії це вийшло.

Що ж означає бути вірним? Перш за все, бути вірним самому собі і своїм принципам. Дотримуючись ці прості життєві правила, вірність стане невід’ємною частиною характеру. Не потрібно замислюватися над правильністю своїх дій, адже у вірного людини «відданість» закладена і в серці, і в розумі. Ніщо не зможе змусити їх вступити інакше.