Аналіз вірша Жуковського В. А. «Невимовне»

Саме влітку 1819 року великим майстром пера – Василем Жуковським була створена прекрасна елегія «Невимовне». Жуковський стає піонером у написанні віршів у стилі романтизму. Він відкриває дорогу цьому напрямі в російську літературу і дає іншим авторам поштовх на створення подібних віршів.

На своєму творчому шляху Жуковський вже не раз використовував жанр елегії, щоб написати віршовані роботи і виразити в них свої думки. Він часто веде філософські роздуми над сенсом нашого життя, над загальною світобудовою.

Навіть маючи досвід читця імператорського палацу, такий вправний майстер пера не завжди міг підібрати потрібні слова і вирази, щоб переказати читачеві все побачене і почуте. Саме у вірші «Невимовне», автор веде глибокі роздуми над тим, як звичайним земним мовою передати всі чудеса природи?

Жуковський пише про те, що не знайти у світі тих слів і виразів, якими можна описати справжню красу і свободу навколишньої природи.

У вірші ми дізнаємося головні думки автора про те, що люди не можуть побачити красу природи, всієї її великолепности. Лише окремі, особливо тонкі натури створені спостерігати за природними явищами і слогать прекрасні вірші. Але таких людей дуже мало.

Жуковський пише про те, що природа не досить наділила людину душевною красою. Так, ми спостерігаємо за прекрасним пейзажем річок і озер, так, ми впускаємо ці чудові картинки в нашу душу. А що далі. Наш розум не здатний їх обробити і перетворити в щось цінне.

У рядках «Невимовне» висловлені ідея того, що як-то раніше, людина міг захоплюватися красою і казковістю пливучих хмар, а тепер, утрудняется і підняти голову, щоб поглянути, що діється навколо. Висновок напрошується один – людина, тільки втративши щось, починає шкодувати і цінувати про скоєне.

Автор вірша порівнює свою молодість, яка пройшла в тихій природного місцевості з такою незворотною втратою. Саме в сільському умінні він навчився бачити красу природи і цінувати кожну мить, кожен момент у житті. Ці емоції і почуття і надихають його на написання своїх творчих робіт. Але, навіть такий талановитий чоловік говорить про те, що немає в ньому стільки слів і виразів, щоб передати всю велич матінки – природи.