Твір-опис за картиною А. А. Пластова «Сінокіс»

На своїй картині «Сінокіс» Аркадій Олександрович Пластів зобразив селян за роботою. Думаю, що у своїй роботі художник хотів донести до глядача думку про те, що перед роботою всі рівні. На картині за роботою зображені люди всіх поколінь, і старшого, і молодшого.

Сама картина передає глядачеві тільки позитивні емоції і літній настрій. Так, яскраві польові фарби світлого літнього неба і ліси за спинами селян створюють відчуття легкості і реалістичності. Легкий вітерець, немов граючи з гілками беріз, заманює нас у химерну даль.

Завдяки цим дрібним деталям у глядача складається враження, що він теж знаходиться на полі, разом з селянами, що у нього в руках коса, що чути дзижчання бджіл і метеликів, які кружляють навколо польових квітів, що після важкої роботи вони сіли в тіні гіллястого дерева, разломили свіжий домашній хліб і запили його парним молоком. Картина «Сінокіс» дозволяє нам повні груди вдихнути запас свіжоскошеної трави, польових кольором, наповниться сільським настроєм. Вона немов переносить нас у минуле, де немає комп’ютерів, мобільних телефонів, інтернету.

Думаю, Пластів А. А. у своїй картині хотів показати важливість спільної праці, як об’єднуючого чинника всіх поколінь. Адже саме дружности і єдності не вистачає сучасній людині. За певною індивідуальністю, ми забуваємо, що нас оточують інші, такі ж люди. Ми забуваємо про простих моральних принципах, яким вчили нас наші бабусі і дідусі. Тепер молодь рідко поступається місцем у транспорті літнім людям, ми перестали посміхатися незнайомим людям, говорити їм спасибі або просто вітатися.

Картина Пластова А. А. «Сінокіс» дозволяє згадати минуле, проаналізувати сьогодення і замислитись над майбутнім. Картина показала мені, що наш світ наповнений обманом і фальшю.