Образ Ераста у повісті Карамзіна «Бідна Ліза»

Ераст молодий, освічений і дуже заможна людина. Він вдосталь «наситився» життям, тому чоловіка мало чим можна здивувати. Автор описує його як усміхненого і видатної людини. Він легко міг розташувати до себе співрозмовника.

Ераст був дворянином. Він користувався своїм становищем у суспільстві і був присутній майже на всіх світських заходах. Однак таке життя йому набридла і, зачитуючись романами, він намагався знайти щось інше. Можливо, він хотів любові, а можливо просто мріяв створити свій роман, в якому буде головним героєм. І у чоловіка це вийшло.

В один чудовий ранок, він зустрів дівчину, яка продавала конвалії. Її звали Лізою. На перший погляд, вона була зовсім звичайної. Можливо, це і притягло увагу чоловіки. Його спроби підкупити» Лізу, не увінчалися успіхом. Вона навідріз відмовилася приймати у дворянина зайві гроші за квіти. Для дівчини це було подібно образи.

Ераст, звикла в житті майже завжди все вирішувати будь-які питання з допомогою грошей, не чекав відмови. Він вважав, що гроші є джерелом щастя для всіх «поголовно». Але бачачи, дівчину з квітами, розуміючи її «непідробне» ставлення до життя, він раптом зрозумів, що по-справжньому закохався. Він пообіцяв, що буде купувати букети у неї щоранку. Таким способом, він все-таки вирішив розташувати до себе Лізу. Однак, на наступний день, чоловік не зміг стримати даної обіцянки, і дівчині довелося викинути квіти в річку. Тут автор показує його «вітряне» ставлення до життя. Він не був поганим або хорошим. Чоловік сам вирішив створити свій світ, а потім по ходу дії придумати, як у ньому жити.

Він не врахував одного, дівчина не його соціального статусу. Вона була бідною селянкою, а він… Він раптом уявив, що зможе переписати визначене, що зможе забрати її і поїхати в маленьку сільце. Чоловік навіть зумів справити враження на маму Лізи, і вона подумки бажала дочці саме такого чоловіка.

Ераст насолоджувався спілкуванням з Лізою. І спочатку, його обтяжувала думка про «фізичної близькості». Він по-справжньому любив її, як сестру і вирішив пустити в світ власних ілюзій. Він вирішив, що може до кінця життя відчувати до неї «невинне», але досить сильний потяг. Чоловік помилявся. Пристрасть захоплювала його з кожним днем все більше і більше. І ось одного разу, коли дівчина зізналася Ерасту, що її засватав інший, чоловік просто не витримав. Він не бажав її ділити ні з ким і ніколи…

Після фізичної близькості, Ліза, йому стала абсолютно не цікава. Його світ ілюзій потихеньку розчинився, а сам чоловік вирішив, що пора закінчувати стосунки. Коли Ліза була недосяжна для нього, вона була як «мрія», а тепер дівчина – нудна і буденна реальність. Чоловік все чекав якогось дива, але дива не сталося. Туга, заполонила його свідомість, змушує його в терміновому порядку покинути місто. Дівчині він пояснює це, як вимушену службу. Насправді ж, він просто тікає від неї.

Повернувшись в місто через деякий час, Ераст не шукає зустрічей з Лізою. Він програв у карти все своє майно, і тепер змушений вступити в шлюб за розрахунком. Чоловік, навіть не міг собі уявити, що цим рішенням він вб’є відразу двох, бідну дівчину Лізу, і чоловіка у своїй свідомості.