Аналіз вірша Тютчева «Фонтан»

У період раннього творчості, Федір Тютчев створює чимало віршованих робіт, присвячених пейзажній ліриці. Він надзвичайно любив картини природи, тому і присвячував їм свої творчі роботу. До того ж, автор не просто описував красиві пейзажі. Він намагався відповісти на багато філософські питання, які ставив перед собою.

У період раннього творчості, Федір Тютчев багато часу приділяв дипломатичній роботі, часто перебував за кордоном. Тому всі свої віршовані роботи він друкував під псевдонімами.

Знайомлячись з німецькими поетами, Тютчев починає створювати роботи в стилі романтизму. З роками він розуміє, що саме такий напрям у літературі доводиться йому найбільше до душі. Саме тому, більшість віршованих робіт даного автора можна віднести до класичного російського романтизму.

У багатьох шедеврах поета ховається глибокий зміст, адже він продовжує шукати відповіді на питання буття. Вникаючи в суть робіт, ми крізь рядки бачимо паралель, яку проводить автор між природою і людиною. До таким творчим роботам належить і «Фонтан». Можливо, поет пильно стежив за ним і намагався розгадати таємницю виру.

У першій частині Тютчев порівнює фонтан з живою хмарою. Він клубочиться і відсвічує на сонечку яскравими райдужними кольорами. Автора надзвичайно полонить та сила, яка призводить фонтан в дію, яка змушує воду обертатися і переливатися. Звичайно, в цей момент знавці фізики здійснено спокійно змогли б розгадати цю загадку. Однак, Тютчев не шукав поради у оточуючих. Він був зачарований мелодійним звучанням води. Він із задоволенням слухав, спостерігав за водяними потоками. Вони наводили його на глибокі роздуми.

Автор порівнює рух фонтану і людську долю. Адже всі ми живі люди, на початку життя стрімко піднімаємося вгору, досягаємо своєї мети. Але, в будь-якому випадку, настає той нещасний час, коли людини покидають сили і життя йде на спад. І така доля чекає всіх людей без винятку.

В такому порівнянні, автор ще раз підтверджує подібність неживої і живої природи, людини і оточуючих її явищ. Всі ми підвладні єдиної сили, яка керує таким величезним світом.