У чому моральні перемоги жінок над Печоріним?

У творі Лермонтова «Герой нашого часу» у головного героя вельми непрості стосунки з жінками. І Бела, і Мері були йому цікаві рівно до того моменту, поки чоловік домагався їх розташування. Після «завершення місії» він відкидає обох дівчат, прирікаючи їх на душевні муки.

Але в чому ж їх моральні перемоги над Печоріним? Ну, по-перше, і Мері, і Бела були невинні не тільки тілом, але і душею. Їх непорочність були в кожному жесті і фразі. Думки дівчат чисті, душа відкрита і незнайома з підступністю, а серце жадає любові.

Заради Григорія Олександровича, обидві дівчини здатні пожертвувати багатьом. Мері відкидає залицяння Грушницкого, а Бэле, звичайно ж, не по своїй волі, але доводиться розлучатися з рідною домівкою. Вони довіряють йому, але залишаються обдуреними в результаті обдуреними.

Як тільки він завойовує серце Бели, то чоловіка долає туга. Печорін залишає фортеця і відправляється гуляти. Йому не цікаві душевні муки, які відчуває його цивільна дружина в цей момент. Вона любить його, але розуміє, що його інтерес до неї, як до жінки пропав. Бела для Печоріна лише черговий завойований трофей, який тепер очолює і прикрашає «колекцію». Але «колекціонер» біжить геть від рідкісної «знахідки», сам не розуміючи чому.

Мері теж довго опиралася чарівності Печоріна. Від чоловіка віяло зарозумілістю, зарозумілістю, але між тим і благородством. Це і стало у підсумку вирішальним фактором у виборі дівчині. Вона закохалася в Печоріна, відмовивши услужливому, але надмірно обридлому Грушницкому. Дівчина була чесна по відношенню до обом чоловікам. Але цього не можна було сказати про Григорія Олександровича. З самого початку їх відносин з Мері, він не був чесний ні по відношенню до Лиговской, ні по відношенню до Віри. В цьому і полягає моральне перевагу дівчата.

У своєму творі автор знайомить читача тільки з трьома жінками, з якими у Печоріна були стосунки. Можливо, їх було набагато більше, але лише відносини з цими трьома дівчатами, змогли відобразити його внутрішній стан, характер і життєву позицію.

Віра – це єдина жінка, яку любить Печорін. Автор випадково зводить їх знову разом після болісної розлуки. І, здавалося б, ось воно щастя, але немає… Віра, знову не вільна.

У чому ж моральна перемога над Печоріним? Жінка змогла простити його за всю ту біль, яку він заподіяв їй у минулих взаєминах. Вона не перестала його любити і не шукала йому заміни. Її серце так і билося для нього одного, хоча вона вже вдруге змушена була вийти заміж. Її чоловік був набагато старший Віри. Він був багатим, але це так і не змогло зробити жінку щасливою. Душею вона була вірна Печорину, а він… він підло її обманював.

Віра знайшла в собі сили пробачити йому й цю брехню. Вона зізналася чоловікові в почуттях до іншого, і старий відвіз її подалі від Печоріна. Жінка добровільно відмовилася від своєї пристрасті, сподіваючись, що з часом вона зможе забути про нього і про все, що коли-то пов’язувало молодих людей.