Хто такий мізантроп?

Мізантроп – це людина, що ненавидить інших людей, суспільство і негативно ставиться до нього. Як правило, такі люди уникають скупчення людей, люблять перебувати на самоті. Є мизантропы, яким приносить задоволення така нездорова ненависть до людини. Мені здається, що це психологічна проблема. Не може адекватна людина ненавидить світ, в якому він живе. Адже ми – соціальні істоти, і життя поза суспільства губить нас. Людина створена для того, щоб спілкуватися з іншими людьми, ділитися з ними радощами і бідами.

Риси мізантропії можна побачити у героя роману «Батьки і діти» Тургенєва І. З.. Базарів – нігіліст, він заперечує всі моральні цінності. Незважаючи на те, що він досить розумний чоловік, лікар за професією, він скептично ставиться до людей. Але в глибині душі він самотній і страждає від цього. На мою думку, до мізантропії не приходять просто так, це вплив певної психологічної проблеми. Він розчарувався в суспільстві, хоче кардинально змінити, перебудувати. Але автор твору не дає йому такої влади, тому що суспільство ще не готове до змін. Одна людина не може вирішувати за всіх. Помирає Базарів фізично від своєї помилки. Духовно він теж помер, коли відмовився від суспільства.

Ще мізантропом є Чацький з комедії «Горі від розуму». Як і Базаров, цей персонаж досить розумний. Але він відчуває ненависть до фамусовскому суспільству і хоче його зруйнувати. Соратники Фамусова не розуміють цього персонажа, вважають його божевільним, адже цей молодий чоловік приїхав до них і став вказувати на недоліки і говорити, як потрібно жити.

Проблема Чацького в тому, що він намагався виправити суспільство, яке не було готове до змін. Я думаю, що це була його головна помилка. До того ж, він люто його ненавидів. Це негативне почуття виявилося сильніше кохання до дівчини. Чацкому довелося виїхати і відмовитися від коханої, тому що його ідеї не прийняли. Цьому герою складно пристосовуватися до інших людей, вона хоче побудувати новий соціум. Це бажання теж почасти нерозумно. Моя позиція – якщо хочеш змінити світ, то почни з себе.

Мізантропія – негативне явище в будь-якому суспільстві. Коли людина заперечує і ненавидить собі подібних, трапляються непоправні речі, навіть можуть виникнути тяжкі злочини. Не можна відмовлятися від людей, бо у них мудрість, досвід і непідробні емоції. Закриваючись у собі і відгороджуючись від інших, людина перестає по-справжньому жити.