Аналіз вірша Пастернака «Нікого не буде в домі…»

Багато авторів поетичних рядків намагаються вкласти в свої віршовані роботи всі ті почуття, які відчувають у момент створення рими. І Борис Пастернак не міг бути винятком. Сам автор висловлював думки про своєму невмінні правильно висловлювати почуття за допомогою рядків і слів. Однак читач може спостерігати за чудовими віршованими роботами, в яких від імені автора лаконічно і красиво викладені всі думки.

Вірш «Нікого не буде вдома … » було написано в той момент, коли Пастернак розірвав стосунки зі своєю дружиною, залишив її саму з дитиною і став жити з іншою жінкою. Нею стає Зінаїда Нейгауз, яка, в свою чергу, точно також розриває шлюбний союз для того, щоб об’єднати долі з Пастернаком.

У перших рядках роботи читач спостерігає за якимось жалем, розчаруванням автора у своєму вчинку. Він шкодує колишню дружину, в його голові пролітають думки про неправильне життєвому вчинок. Почуття провини заповнює душу і всередині прокрадається сумнів. Проте негативні думки розвіюються після появи коханої.

Образ Зінаїди переданий в білих і світлих тонах, що говорить про її щирості і чистоті. Вигляд другої дружини овіяний романтичними нотами. Пастернак описує її як звичайну людину, справжнього і відданого, вміє випромінювати щастя і любити.