Аналіз «Повісті про справжню людину» Польового

Багато письменників під час війни вважали своїм обов’язком бути в центрі подій, для того, щоб потім правдиво написати про це. Так вчинив і радянський письменник Борис Польовий. Завдяки своєму таланту і роботі військового кореспондента, він зумів створити справжній мистецький шедевр – «Повість про справжню людину». Це твір, що вийшов у друк у 1946 році, справило сильне враження на сучасників автора, які ще чули в голові звуки війни. Але і сьогодні повість дивує читача високою моральністю.

Тема твору – розповідь про льотчика, який завдяки жазі до життя і патріотизму зумів вижити в екстремальній обстановці і після, незважаючи на ампутацію обох ніг, вирішив повернутися на фронт.

Ідея – оспівування високої моральності цієї людини-патріота, який бореться за своє життя для того, щоб допомогти іншим битися на війні. Головний герой під час випробувань думає про те, що не можна дати ворогові пробратися далі.

Як з’явилася ідея написати повість? В 1943 році Борис Польовий в якості военкора спілкувався з відважним льотчиком Маресьевым, якому вдалося збити відразу два німецькі літаки. Розповідь нового знайомого так захопив письменника, що він залишився ночувати в його землянці. Прокинувшись від дивного стуку, Польовий побачив якісь ноги в чоботях і подумав, що до них забрався ворог. Але льотчик, сміючись, пояснив, що це його протези. Ця деталь так схвилювала письменника, що він точно вирішив, що напише твір про це справжній людині. Таким чином, прототипом головного героя став реальний льотчик за прізвищем Маресьєв. Автор трохи видозмінив його прізвище, змінивши одну букву. Адже твір було задумано як художній, а не документальний.

Сюжет твору. Льотчик Мересьев потрапляє в «подвійні кліщі» під час виконання бойового завдання. Незважаючи на досвід і талант, герой падає на землю. Він виявляється серед похмурого лісу. Письменник детально описує зимовий пейзаж лісу, показуючи, що навіть природа страждає від війни. Розбуджений пострілами ведмідь намагається знайти їжу. Побачивши впав людини, він наближається до нього. Відбувається сутичка відважного льотчика і голодного звіра, яка закінчується перемогою людини.

Але на цьому страждання головного героя не закінчуються. Він намагається встати на ноги, і розуміє, що його ступні сильно пошкоджені і кожен крок завдає йому страшну біль. Однак виходу у Мересьева немає – йому треба йти, щоб вижити. Автор багато голів присвячує тому, як льотчик мужньо переборює біль і спочатку йде, а потім і повзе вперед в надії знайти допомогу. Не тільки біль, але і голод мучить героя. Тому він так радий навіть знайденому заплесневелому сухарику. Завдяки витримці льотчик таки знаходить партизанів, які йому допомагають одужати. Але, втративши обидві ноги, Мересьев перебуває у відчаї, поки товариш не надихає його на боротьбу і повернення на роботу.

Льотчик Мересьев – приклад справжнього героя, патріота, людини з дивовижною любов’ю до життя.